Президент Мексики звинуватив Пентагон у шпигунстві

Поділитися
Президент Мексики звинуватив Пентагон у шпигунстві © Известия
Лопес Обрадор назвав витік інформації американської розвідки «образливим втручанням».

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор звинуватив Пентагон у шпигунстві за його урядом і заявив, що почне засекречувати інформацію про збройні сили країни для захисту національної безпеки. Про це повідомляє Reuters.

Його коментарі з'явилися через кілька днів після того, як газета Washington Post повідомила про напруженість у відносинах між ВМС і Сухопутними військами Мексики, посилаючись на брифінг американських військових, про який стало відомо в результаті витоку секретних документів США.

«Тепер ми будемо захищати інформацію ВМС і Міністерства оборони, тому що стали об'єктом шпигунства з боку Пентагону», - заявив Лопес Обрадор на пресконференції.

Речник Пентагону сказав, що Міністерство оборони США має міцне оборонне партнерство з армією і флотом Мексики, і що вони вирішують спільні проблеми, поважаючи суверенітет один одного та відповідні зовнішньополітичні плани.

Пентагон раніше назвав витік даних «навмисним, злочинним актом».

У статті Washington Post також йдеться про те, що немає жодних ознак того, що цитований документ походить з перехопленої комунікації мексиканських чиновників.

Лопес Обрадор опинився під тиском з вимогою притягнути військових до відповідальності за багаторічні зловживання, в тому числі після повідомлень про зникнення людей і вбивства. Попри це, він посилив роль армії в гарантуванні громадської безпеки і намагався поставити Національну гвардію — воєнізовану поліцію, під контроль армії.

Президент Мексики назвав витік інформації американської розвідки «образливим втручанням, з яким не можна миритися за жодних обставин», додавши, що він не планує дорікати США, але в якийсь момент обговорить «умови для спільної роботи».

Коли у вівторок, 18 квітня, йому заявили про використання суперечливого шпигунського програмного забезпечення Pegasus під час його правління, він повторив, що його адміністрація не займається шпигунством.

Відома мексиканська правозахисна група Centro Prodh заявила, що телефони двох її співробітників минулого року стали мішенню для Pegasus, згідно з аналізом, проведеним компанією Citizen Lab, що базується в Торонто.

Раніше повідомлялося, що затриманому за підозрою у причетності до витоку документів Пентагону 21-річному нацгвардійцю США Джеку Тейшейрі загрожує позбавлення волі на десятки років. Кожен опублікований секретний документ фігуруватиме у справі як окремий пункт звинувачення, по кожному з яких йому може загрожувати позбавлення волі на строк до 10 років. 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Штатів Джон Кірбі заявив, що таємні документи Пентагону в мережі можуть містити неповну інформацію або бути підробкою, оскільки не відображають останніх розвідданих США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі