За словами головного представника Демократичної партії, сенатора Кріса Мерфі, відновлені переговори щодо досягнення двопартійної угоди про кордон і розблокування допомоги Україні все ще не привели до позитивного результату, повідомляє Politico.
Сенатор від Коннектикуту сказав, що основна переговорна група взяла кілька днів відпустки на різдвяні канікули, але в іншому випадку продовжувала зустрічатися віртуально, останній дзвінок відбувся в п’ятницю вранці. Він сказав, що учасники переговорів «знаходяться на етапі роботи над текстом».
Республіканці в Конгресі заявили, що не схвалять додаткові грошові кошти для України без суттєвих змін у безпеці кордону, а сенатори від Республіканської партії на початку цього місяця заблокували додатковий пакет витрат на національну безпеку президента Джо Байдена на суму 106 мільярдів доларів, який включає допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та південному кордону. Мерфі був одним із трьох сенаторів, які вели переговори щодо прикордонної політики, до них приєдналися сенатори Кірстен Сінема і Джеймс Ленкфорд.
Мерфі відмовився повідомити, які камені спотикання залишаються в переговорах, але сказав, що група прагне домовитися між своїми колегами-сенаторами, коли повернуться до роботи 8 січня. Тим не менш, Мерфі сказав, немає гарантії, що будь-яка пропозиція буде прийнята — особливо з огляду на те, що в новому році швидко наближаються два терміни державного фінансування.
«Характер цієї угоди буде настільки складним, що ми не дізнаємося, чи маємо голоси, доки не повернемо її на наші наради», — сказав Мерфі.
Крім того, у переговорах брали участь переважно сенатори та Білий дім. Досі немає вказівок на те, чи дало керівництво Республіканської партії в Палаті представників якісь гарантії щодо проходження додаткового рішення. Значний контингент республіканців Палати представників залишається проти додаткової допомоги Україні — і потенційна угода Сенату про кордон може важко відповідати стандартам консерваторів.
«Я роблю все можливе, щоб зустрітися з республіканцями там, де вони є, і я продовжую це робити. Але шанси на наш успіх ніколи не були астрономічно високими, оскільки ці дві проблеми пов’язані між собою», – сказав Мерфі, маючи на увазі вимоги Республіканської партії щодо України та прикордонної політики.
Нагадаємо, раніше США і Мексика погодилися докладати спільних зусиль для подолання міграційної кризи.