Business Insider: У США готують своїх військових до можливих бойових дій у Арктиці

Поділитися
Business Insider: У США готують своїх військових до можливих бойових дій у Арктиці © http://topwar.ru/
"Армія США придивляється до Арктики і готує солдатів до холодних, невблаганних пустель, які можуть стати їхнім наступним полем бою".

За останні кілька років США посилили свою увагу до замерзлої півночі, готуючи свої сили до домінування в Арктиці, якщо це буде необхідно. Цей крок відображає зростаюче занепокоєння діями Росії і Китаю, які хочуть розширити свій доступ до Арктики для торгівлі, ресурсів і проектування сили в цьому стратегічному регіоні. Про це повідомляє Business Insider.

Минулого місяця під час навчань Тихоокеанського багатонаціонального центру бойової готовності Тихоокеанського командування Сухопутних військ США поблизу Фербенкса, Аляска, солдати розповіли Business Insider про важливість відновлення сил, здатних вести бойові дії в холодну погоду, щоб стримувати американських супротивників в регіоні.

"Місія в Арктиці, місія в умовах екстремального холоду важлива для нашої армії, важлива для нашої нації і важлива для наших супротивників також. Тому наша здатність діяти тут необхідна. Як ми діємо тут - це те, що ми намагаємось зрозуміти і що ми намагаємось опанувати", – зазначив полковник Шон Лукас.

У двотижневих навчаннях JPMRC на Алясці взяли участь понад 8000 військовослужбовців 11-ї повітряно-десантної дивізії, а також міжнародні союзники і партнери. JPMRC також проводить ротацію на Гавайських островах для тренувань в джунглях.

За словами солдатів, це одне з найновіших навчань з бойової підготовки армії, якому лише три роки, і воно дає можливість для інновацій і експериментів. Але це не обходиться без стресу.

"США вступають в нову еру напруженої стратегічної конкуренції в Арктиці, і чим більше суперників активно діють в регіоні, тим більший потенціал для конфлікту", – кажуть у виданні.

Журналісти підкреслюють, що ще у 2021 році армія США оприлюднила свою нову стратегію відновлення домінування в Арктиці, що призвело до реорганізації сил і пріоритетів на Алясці.

У ній визнається, що швидке танення морського льоду за Полярним колом, яке потеплішало вдвічі швидше, ніж решта світу, "відкриває нові можливості для видобутку природних ресурсів, судноплавних маршрутів і комерційного рибальства", що робить Арктику більш придатною для судноплавства.

"Хоча США з часів Другої світової війни приділяли значну увагу своїй військовій присутності на Алясці і здатності проектувати владу в Арктиці, пік цієї уваги припав на період холодної війни. Після розпаду Радянського Союзу і подальшого підйому повстанської війни на Близькому Сході, армія була заклопотана, що призвело до погіршення її арктичних навичок. Зараз її сили сподіваються відновити арктичні м'язи, які атрофувалися за останні 20 років. Частиною цього процесу є посилення військової присутності в регіоні задля зміцнення відносин з такими союзниками, як Канада і Данія. Це також означає використання цієї присутності для стримування Росії і Китаю", – йдеться у матеріалі.

 Арктична тундра, що постійно змінюється, стає дедалі більше розсадником супротивників США, ніж будь-коли раніше. У стратегічному посібнику 2021 року керівництво армії США заявило, що "Росія прагне консолідувати суверенні претензії" в Арктиці "і контролювати доступ до регіону", розробляючи стратегію для регіону, яка суперечить стратегії США.

"Російські військові розробки в регіоні, безумовно, є найсучаснішим рушієм конкуренції великих держав", - пишуть вони, підштовхуючи США до пошуку нових способів протистояти їм. Подальші інвестиції Москви в регіон проявляються в тому, що вона відновлює аеродроми і військові бази радянських часів і розгортає більше підрозділів протиповітряної і протиракетної оборони в Арктиці, а також збільшує свою вагу і претендує на більшу частину арктичного морського шельфу.

А ще є Китай, який розглядає величезний арктичний регіон "як новий стратегічний кордон", місце, "де існує "невизначений суверенітет", що передбачає виправдання доступу і присутності на Крайній Півночі".

"Суверенна невизначеність дозволяє Китаю виправдовувати доступ до регіону і потенційно використовувати для цього військові засоби", - пишуть керівники армії США у своєму стратегічному керівництві.

У щорічній оцінці загроз на 2024 рік, підготовленій розвідувальним співтовариством США, Офіс директора національної розвідки написав: "Конкуренція за доступ і економічні ресурси в Арктиці в міру того, як відступає морська крига, збільшує ризик прорахунків, особливо в умовах військової напруженості між Росією та іншими сімома країнами, що мають арктичну територію".

"У цій ситуації Китай, як видається, також балансує між рівнем підтримки Росії, щоб забезпечити "сприятливі ціни на енергоносії і більший доступ до Арктики", додається в доповіді", – додали у звіті.

Зі збільшенням присутності Китаю в регіоні і зростанням амбіцій Росії, армійські лідери кажуть, що США повинні адаптуватися, як і їхні суперники. США реінвестують у свої сили для дій в холодних погодних умовах, зосереджуючись на нарощуванні достатньої присутності і потужності для ефективного стримування конфліктів і навчаючи їх воювати в непередбачуваних умовах, якщо стримування не спрацює.

Раніше видання E&E News повідомляло, що повномасштабне вторгнення російської армії в Україну викликало шок в усьому світі, порушивши, зокрема, й міжнародні наукові дослідження. Санкції та комунікаційні бар'єри між Росією та багатьма іншими країнами, включно зі США, дедалі більше ускладнюють спільну роботу вчених, зокрема, в Арктиці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі