Президент Байден використав спільний виступ зі спікером Майком Джонсоном, щоб закликати законодавців ухвалити в Палаті представників Конгресу допомогу Україні, повідомляє The Hill.
Виступаючи на щорічному обіді «Друзів Ірландії» з нагоди Дня Святого Патріка, де були присутні законодавці від обох партій включно зі спікером Палати представників Майком Джонсоном, Байден висловив вдячність Ірландії за надання гуманітарної допомоги Україні під час її війни з Росією та населенню Гази під час війни між Ізраїлем та ХАМАС.
«Я впевнений, що переважна більшість членів Конгресу готові зробити свій внесок. І я продовжую закликати кожного члена в цій кімнаті протистояти Владіміру Путіну. Він — злочинець», — додав Байден, після чого присутні в залі, включаючи спікера, зааплодували.
Байден закликав Палату представників надіслати йому ухвалений законопроєкт про національну безпеку, який минулого місяця був прийнятий Сенатом. Він передбачає виділення 60 мільярдів доларів на допомогу Україні, а також фінансування Ізраїлю і гуманітарної допомоги в Газі. Однак Джонсон досі не виніс його на голосування в Палаті представників.
«Він посилає чіткий сигнал, що Америка стоїть на сторожі свободи, і ми ні перед ким не схиляємося. Ні перед ким у світі», — сказав Байден.
Лео Варадкар, міністр закордонних справ Ірландії, підтримав заклики Байдена надати допомогу Україні.
«Україна не повинна впасти, і ми разом повинні підтримувати її стільки, скільки буде потрібно», — наголосив Варадкар.
Днями Джонсон дав зрозуміти, що планує продовжити надання допомоги Україні, але не розкрив деталей того, як виглядатиме цей пакет. Чимало його однопартійців виступають проти надання будь-якої допомоги Києву. Він заявив, що в першу чергу Палата зосередиться на завершенні процесу фінансування уряду.
На виїзному засіданні Палати представників у Західній Вірджинії цього тижня Джонсон сказав, що законодавці «опрацьовують всі можливі варіанти», попередивши, що кінцевий результат «може виглядати не так, як ухвалений Сенатом законопроєкт».
Джонсон запропонував надати допомогу Україні у вигляді позики або за програмою лізингу (Ленд-лізу).
Разом із тим, він не згадав, чи буде законодавство щодо України включати питання безпеки кордонів США, на чому раніше наполягала Республіканська партія.
В інтерв'ю Politico в четвер Джонсон заявив, що очікує, що Палата представників схвалить допомогу Україні за допомогою прискореного процесу, який вимагатиме підтримки демократів. Він також запропонував розділити допомогу Ізраїлю та Україні, але в інтерв'ю не згадувалося, чи буде в неї включена безпека кордонів.
Чи є надія на розблокування допомоги Україні та які ще існують варіанти підтримки від США? Перспективи подальшої допомоги не є радісними, але й не виглядають фатальними — вважає Олександр Хара і наводить аргументи в статті «Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі».