Експерт: Українські жінки встановили світовий рекорд за тривалістю перебування на пенсії

Поділитися
Без зміни пропорцій між терміном життя, проведеним за роботою, та терміном життя, проведеним на пе...

Без зміни пропорцій між терміном життя, проведеним за роботою, та терміном життя, проведеним на пенсії, українських жінок і чоловіків у старості очікують злидні, зауважив у статті для «Дзеркала тижня» директор Аналітично-дорадчого центру «Блакитна стрічка» Марчін Свєнчіцкі.

За його словами, Україна має найменший пенсійний вік у світі: 60 років — для чоловіків та 55 років — для жінок. При цьому, якщо українські чоловіки перебувають на пенсії приблизно стільки ж, скільки і в інших країнах — 3,5 року на кожні 10 відпрацьованих, то українські жінки у цьому відношенні встановили абсолютний світовий рекорд.

«На кожні 10 років роботи, враховуючи всі декретні та інші відпустки, перебувають пізніше на пенсії у середньому 7,1 року. У Великобританії на кожні 10 років роботи жінок їм припадає тільки 5,8 року на пенсії, в Угорщині — 4,9, Німеччині — 4,6, Польщі — 5,5, США — 3,8, Японії — 5,1 року», — пояснив експерт.

У середньому українські жінки на пенсії перебувають 25 років, в той час як британки — 23 роки, німкені — 21, польки — 22, словачки — 18, американки — 18 років.

«Аргумент, що жінки «заробили собі» на пенсію, звучить дуже по-джентльменськи, але з економічними реаліями, на жаль, має мало спільного», — зазначив Свєнчіцкі, наголосивши на необхідності збільшення пенсійного віку з огляду на демографічні прогнози щодо погіршення співвідношення між населенням працездатного та непрацездатного віку.

«Збільшення пенсійного віку навіть у найзаможніших країнах світу є необхідним, щоб гарантувати майбутнім пенсіонерам достойні умови життя. Тим більше така бідна країна, як Україна, не може собі дозволити відправляти на пенсію працездатних людей. Хто не зможе працювати, матиме, безумовно, можливість скористатися пенсією за інвалідністю», — зазначив Свєнчіцкі.

На його думку, оптимальний варіант — підвищити пенсійний вік для чоловіків і жінок до 65 років, але поступово, по півроку на кожен календарний рік впродовж 10 років для чоловіків та 20 — для жінок.

«Цієї м’якої формули буде достатньо, щоб починаючи з 2011 року щороку, впродовж десяти років, кількість нових пенсіонерів була приблизно наполовину менша, ніж за нинішньої схеми, а впродовж чергових десяти років — меншою на 25%», — підкреслив він.

Свєнчіцкі наголосив, що без радикальних реформ пенсійної системи майбутні пенсіонери потраплять у набагато гіршу ситуацію, ніж нинішні, і якщо середня пенсія у 2009 році становила 40% від середньої заробітної плати, то у 2050-му становитиме тільки 28%.

«Це — проблема загальнодержавного масштабу, для розв’язання якої необхідне об’єднання зусиль усіх політиків, без демагогії та популізму, якими була сповнена остання виборча кампанія, на основі наукових, документально підтверджених досліджень вітчизняних і закордонних аналітичних центрів. Інакше пенсійна система просто зруйнується, а економіка затримається у розвитку», — підкреслив він.

Докладніше читайте у статті Марчіна Свєнчіцкі «Виправлення пенсійної системи» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі