Вчені виявили на Місяці нове та поновлюване джерело води, повідомляє Associated Press. Дослідження місячних зразків було проведено групою під керівництвом Китайської академії наук.
Вода була вбудована в крихітні скляні кульки в місячному бруді, де відбуваються удари метеоритів. Ці блискучі різнокольорові скляні намистини були знайдені у зразках, що були повернуті з Місяця у 2020 році.
У ході подальших досліджень було визначено, що водень, необхідний для утворення води, надходить із сонячного вітру, який розносить заряджені частки по всій Сонячній системі.
Інший компонент води — кисень — становить майже половину Місяця: він міститься у гірських породах та мінералах. Це означає, що сонячний вітер може однаково сприяти утворенню води на інших тілах Сонячної системи, які не мають атмосфери, таких як Меркурій або астероїди.
Виявлені намистини мають розмір від однієї до кількох волосин завширшки, а вміст води в них є незначним.
Однак, оскільки таких кульок на Місяці мільярди, якщо не трильйони, це може становити значну кількість води: ці кульки можуть бути постійним її джерелом. За підрахунками вчених, всі розташовані на Місяці скляні кульки можуть містити близько третини трильйона тонн води. Для її вивільнення потрібне м'яке нагрівання близько 100 градусів за Цельсієм.
Наразі вчені досліджуюсь, чи є знайдена на Місяці вода безпечною для пиття.
NASA планує повернути астронавтів на поверхню Місяця до кінця 2025 року. Вони будуть намагатись дістатись південного полюса, де, як вважають, постійно затінені кратери наповнені замерзлою водою.
У 2020 році стратосферна обсерваторія NASA інфрачервоної астрономії вперше підтвердила, що на залитій сонцем поверхні Місяця також існує вода.