Уряд розпочинає роботу над створенням єдиного документу — дорожньої карти реформ — на основі Концепту посилення стійкості з урахуванням пропозицій партнерів. ZN.UA публікує текст Концепту для ознайомлення.
В основі Концепту лежить зміцнення демократії та встановлення запобіжників, які убезпечать від проявів авторитаризму.
Крім посилення інституційної спроможності державних органів та розвитку судової влади, концепт передбачає посилення гарантій рівності між усіма економічними суб'єктами у відносинах з державою. Тобто, по суті, мова про гарантії від прихованого лобізму, антиконкурентних дій та олігархії.
На додачу Концепт передбачає посилення можливостей суспільства впливати на владу. Зокрема шляхом підтримки незалежної журналістики, громадських організацій та місцевого самоврядування.
У документі передбачено роботу над захистом інтересів бізнесу, унормуванням доброчесного лобізму, позбавлення центральних органів виконавчої влади функцій управління держпідприємствами та посиленням спроможностей АМКУ.
До 2027 року планується завершити реформу децентралізації, створити Суверенний Фонд України, який управлятиме стратегічними державними активами, та Фонд для управління державними оборонними підприємствами, приватизувати національні банки.
Також йдеться про забезпечення взаємодії держави та органів місцевого самоврядування, розвиток пропорційної виборчої системи, зменшення кількості народних депутатів і депутатів місцевих рад, оновлення Регламенту ВР.
Концепт посилення стійкості демократії був розроблений за ініціативи президента Володимира Зеленського. Цей документ під час візиту до Сполучених Штатів був переданий президенту США Джо Байдену.
Єдиний план реформ буде реалізований до 2027 року, він включатиме ініціативи від партнерів, 7 рекомендацій ЄС, структурні маяки МВФ.
"Концепт є частиною майбутньої Української доктрини. На додаток до Концепту формуємо всеохопний План реформ, куди маємо закласти важливі цілі: розвиток державних інституцій, розвиток конкурентної економіки та зміцнення взаємодії між державою, бізнес-середовищем і громадянським суспільством. Ми прагнемо зібрати та пріоритезувати всі необхідні реформи, включно з пропозиціями партнерів щодо змін і трансформацій нашої держави в один документ — План реформ до 2027 року", - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з послами країн G7, на якій був презентований Концепт.