«Укртелеком» у своєму репертуарі

Поділитися
Події останнього тижня навколо державного телекомунікаційного оператора ВАТ «Укртелеком» стали логічним продовженням усіх тих тенденцій, що їх неодноразово висвітлювало «ДТ»...

Події останнього тижня навколо державного телекомунікаційного оператора ВАТ «Укртелеком» стали логічним продовженням усіх тих тенденцій, що їх неодноразово висвітлювало «ДТ». Спочатку у вівторок, 29 травня, попри всі запевняння голови Фонду держмайна України (головного власника компанії) Валентини Семенюк, не відбувся конкурс із продажу на біржі 1% акцій монополіста. Причина банальна — відсутність покупців. Потім у середу, 30 травня, не відбулося продовження зборів акціонерів «Укртелекому», перерваних 30 березня. Причина може викликати нервовий тик: заборона, винесена Господарським судом столиці, за позовом одного з акціонерів, якого не попередили про дату повторних зборів за 45 днів.

Відсутність на торгах УФБ заявок на «укртелекомівські» акції була цілком прогнозованою. Як писало «ДТ», торги 22 травня ц.р. скасували відповідно до рішення усе того ж Господарського суду Києва за позовом хмельницької фірми «Дортрин-2002». Попри те, що Фонду держмайна вдалося скасувати заборону, суд ще навіть не приступив до розгляду справи по суті. Природно, в таких умовах ніхто з потенційних інвесторів не міг дозволити собі ризикувати. Всі заявки, подані до 22 травня, було відкликано. До речі, за позовом хмельницьких інвалідів Госпсуд заборонив і торги, призначені на 8 червня на ПФТС.

Попри заяву Валентини Семенюк про те, що 5 червня відбудуться повторні торги на УФБ, а 8 червня — на ПФТС, від цього ринок навряд чи заспокоїться. Ймовірність того, що питання з повним зняттям судових претензій вирішиться усього за тиждень, мізерно мала.

Нагадаємо: на УФБ виставлено 1% акцій «Укртелекому», вартість якого визначено в 215,35 млн. грн., тобто 1,15 грн. за акцію. Пакет буде розбито на 41 лот: 40 по 4,5 млн. акцій і один — 7,26 млн. акцій.

Можна констатувати, що запропонована ФДМУ схема продажу «Укртелекому» «малими шматочками» продемонструвала високу вразливість до судових позовів, отже, і високу ризиковість. А тому навряд чи буде реалізована. Крім того, аналітики фінансових компаній погоджуються з тим, що ФДМУ хоче занадто високу ціну, і що портфельні інвестори чекають, коли вона впаде. На думку начальника аналітичного управління компанії «Трійка Діалог» Андрія Богданова, пакет, запропонований до продажу, надто малий, аби бути привабливим для стратегічного інвестора, і більший інтерес до компанії матиме місце лише під час продажу великих пакетів.

«Що стосується продажу акцій «Укртелекому» на міжнародних біржах, то ми цієї роботи не прикрили. Ми готуємо продаж», — повідомила журналістам у день непроведених торгів прес-секретар ФДМУ Ніна Яворська. Що конкретно робиться в цьому напрямі, не розшифровують. Проте, з огляду на перспективу поновлення повноцінної роботи парламенту лише восени, говорити про швидке внесення змін до законодавства, які дають змогу, наприклад, номінування акцій українських підприємств у валюті, не доводиться. Не кажучи вже про те, що міжнародний фінансовий ринок значно чутливіший до законодавчої нестабільності в Україні, ніж вітчизняний. А вітчизняний своє слово вже сказав.

Зрив зборів акціонерів «Укртелекому» також має непрямий стосунок до нинішнього зриву приватизації компанії. Відомо, що продовження зборів акціонерів мало початися з обговорення п. 6 порядку денного — «Про зняття (обрання) членів органів управління ВАТ «Укртелеком». Є всі підстави припускати, що планувалося, як мінімум, кардинальне приведення складу спостережної ради компанії у відповідність із поточною політичною ситуацією в країні. А також істотне обмеження повноважень правління компанії.

Нагадаємо: оскільки проведення зборів акціонерів 2006 року було також заборонено рішенням одного з українських судів, спостережній раді, призначеній на них, так і не вдалося приступити до роботи, і правління «Укртелекому» отримало всю повноту влади.

Головне, що нині правління де-факто не звітує перед спостережною радою з фінансових питань і не погоджує з ним великих платежів. Після проведення зборів контроль із боку власників (у даному разі — ФДМУ) за фінансами «Укртелекому» мав посилитися. І тоді могли б виникнути питання, наприклад, списання коштів на будівництво мережі мобільного зв’язку, введення якої в експлуатацію відкладають уже багато разів, або відчуження тих чи інших невиробничих активів компанії. Не кажучи вже про інсайдерські домовленості про майбутню купівлю її акцій...

В таких умовах логічніше за все припустити, що нинішнє керівництво компанії зацікавлене в збереженні своїх повноважень. А отже, й у відстрочці зборів акціонерів шляхом подачі позову.

Тому звернення голови ФДМУ Валентини Семенюк до голови правління «Укртелекому» Георгія Дзекона з проханням оскаржити судове рішення про заборону проводити збори акціонерів компанії, бо «тільки голова може подати таку скаргу», навіть трохи повеселило...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі