Між 2012 та 2016 роками теплогенеруюча галузь України може припинити своє існування. Про це в коментарі «ДТ» заявив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер, посилаючись на розрахунки Міністерства палива і енергетики України.
«Головна проблема в тім, що ціла підгалузь економіки перебуває в стані фізичного зносу, і в держави немає (і не буде) грошей, щоб обновити і розширити теплові електростанції. А в державній власності вони довго не протягнуть», — пояснив експерт.
Він відзначив, що за розрахунками, підготовленими Мінпаливенерго до засідання Кабміну 26 березня, між 2012 і 2016 роками галузь припинить своє існування, якщо виходити з рівня сьогоднішніх держвидатків на її підтримку і відсутність в тарифі інвестиційної компоненти.
Проте, Пасхавер переконаний в недоцільності невідкладного продажу підприємств теплогенеруючої галузі. «Теплову генерацію не можна продавати негайно, як гарячі пиріжки, і я про це казав на Кабміні. Потрібно виконати ряд системних дій», — вважає експерт.
«Перша і найважливіша — треба подивитися, яким чином у разі зміни власника працюватиме система держрегулювання. Необхідна адаптація НКРЕ, Енергоринку до нових умов. Друга — треба переглянути процедури тарифної політики з тим, щоб закласти інвестиційний ресурс. По-третє, забезпечити надійну роботу, незмінність профілю підприємства після зміни власника. На все це знадобиться чимало часу та сил», — підкреслив Олександр Пасхавер.
Докладніше читайте у статті Наталії Яценко «Ігри безкомпромісних» у свіжому номері «ДТ».