Україна може стати світовим лідером із виробництва діоксиду титану – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна може стати світовим лідером із виробництва діоксиду титану – експерт Діоксид титану використовують у промисловості і як барвник, і як відбілювач © depositphoto/robertohunger
П’ята частина світових запасів титанових руд знаходяться саме в Україні.

Україна є однією з шести країн світу з родовищами титанових руд, причому наші поклади — це близько 20% світових запасів, але країна неефективно використовує своє унікальне положення в світі, торгуючи переважно сировиною з мізерною доданою вартістю, хоча могла б бути лідером із виробництва діоксиду титану, який широко використовується у промисловості, пише у своєму матеріалі для ZN.UA «Виробництво діоксиду титану — перспективний шлях розвитку, про який усі забули» вчений секретар Iнституту економіки та прогнозування НАН України Володимир Хаустов.

«Зазвичай обговорення розвитку титанової галузі стосуються металевого титану, натомість виробництво іншого продукту галузі — діоксиду титану є не менш перспективним, а за окремими показниками навіть більш вигідним», - вказує експерт.

Він зазначає, що інвестиції для виробництва діоксиду титану значно менші, ніж для інших напрямів, включаючи металевий титан, оскільки витрати на отримання одиниці діоксиду титану невисокі і не потребують створення великих інфраструктурних об’єктів. Таким чином строки створення виробництв невеликі, особливо за наявності власної сировини є швидка можливість реалізувати замкнений цикл виробництва — від добування сировини до отримання кінцевої продукції у вигляді лаків, фарб, косметичних препаратів і будматеріалів.

Хаустов наводить, що діоксид титану як білий пігмент широко використовується у целюлозній, лакофарбовій та автомобільній промисловості, у виробництві синтетичних волокон, гумових виробів, пластмас, термостійкого та оптичного скла, білої емалі, керамічних діелектриків тощо.

«Це поза сумнівом один із найбільш використовуваних матеріалів у світі. Якщо розглядати весь ринок титанової продукції, то частка діоксиду титану у ньому становить 90–95%», - підкреслює фахівець.

Він зауважує, що, на приклад, Китай, який є світовим лідером-виробником діоксиду титану, на більшості своїх підприємств використовує технології, розроблені ще у СРСР українськими фахівцями. 

Більше матеріалів Володимира Хаустова читайте за посиланям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі