Україна має розробку унікальної технології виробництва діоксиду титану, яка стане світовим науковим проривом

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Однак самі винахідники уже поважного віку, і технології можуть піти разом з ними в небуття.

Зараз у світі використовують два основні способи отримання діоксиду титану: сульфатний і хлорний. Ці технології були розроблені та впроваджені ще в післявоєнні роки, вони недосконалі та екологічно небезпечні. Водночас в Україні проводилася робота над створенням альтернативних технологій, лабораторне застосування яких показало гарні результати, пише  у своєму матеріалі для ZN.UA «Виробництво діоксиду титану — перспективний шлях розвитку, про який усі забули» вчений секретар Iнституту економіки та прогнозування НАН України Володимир Хаустов.

«Новим напрямом отримання діоксиду титану були нові металургійні технології. Ці роботи у нас раніше успішно проводились, а потім були призупинені — ставку було зроблено на сировинний розвиток галузі», - вказує він.

Експерт зазначає, що в разі, якщо дослідні роботи в Україні будуть продовжені й дадуть можливість створити нову промислову технологію отримання діоксиду титану, це буде прорив світового рівня.

«За цими технологіями можна отримати продукт високого ступеня чистоти (97–99%) з підвищенням повноти переробки сировини (вилучення діоксиду титану на рівні 92–95%), з передачею у подальшу переробку компонентів, збагачених оксидами та солями заліза, хрому, нікелю, кобальту, ванадію, скандію, літію та інших. Наявність такої технології стане основою розвитку титанової галузі країни», - пише Хаустов.

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Діоксид титану як білий пігмент широко використовується у целюлозній, лакофарбовій та автомобільній промисловості, у виробництві синтетичних волокон, гумових виробів, пластмас, термостійкого та оптичного скла, білої емалі, керамічних діелектриків тощо. Це один із найбільш використовуваних матеріалів у світі. При цьому Україна є однією з шести країн світу з родовищами титанових руд – українські поклади складають близько 20% світових запасів.

При тому науковець зазначає, що час грає проти українських виробників: «Наявний науковий потенціал практично знищеної галузевої та заводської науки, який в лабораторних умовах і отримав вражаючі результати, належить до вікової категорії 70+».

Більше матеріалів Володимира Хаустова читайте за посиланям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі