Максимальний обсяг брухту чорних металів, який брухтозаготівельні компанії зможуть зібрати на українському ринку в 2023 році, не перевищить 1 млн тон. Про це повідомив заступник гендиректора ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Сергій Поважнюк, пише UAprom.
За словами Поважнюка, із цього обсягу на українські металургійні підприємства буде поставлено 850 тис. тон, тоді як експортні постачання становитимуть 150 тис. тон.
Водночас за п’ять місяців 2023 року заготівля в Україні склала 424 тис. тон.
«Тобто, 1 мільйон тон – це той брухт, який Україна може заготовити в умовах війни», - наголосив експерт, нагадавши, що це значно менше за довоєнний обсяг заготівлі у 4 млн тон.
Сергій Поважнюк також уточнив, що цей прогноз уже враховує скорочення показників роботи «АрселорМіттал Кривий Ріг» через проблеми з водопостачанням, викликаним підривом дамби Каховської ГЕС.
Крім того, заступник гендиректора «Укрпромзовнішекспертизи» зазначив, що 70% легкодоступного металофонду знаходиться у 4-х областях: Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській та Донецькій.
«Зараз ці області перебувають у зоні воєнного конфлікту чи під обстрілами, тому ці регіони України не можуть давати 500 тис. тон брухту, як це було раніше», - констатував він, додавши, що інші області в змозі дати 600 тис. тон.
За словами Сергія Поважнюка, за такого рівня брухтозаготівлі виплавка сталі за підсумками поточного року може перевищити 6 млн тон.
Як раніше прогнозували аналітики ГМК-центру, за підсумками 2023 року зниження заготівлі брухту становитиме 5-10%, до 900-950 тис. т.
«Активні бойові дії на сході та на півдні України продовжуватимуться, і це означає подальше скорочення збору металобрухту. У семи областях України очікуються настільки незначні обсяги заготівлі, що їх можна оцінити як нульові. Це Донецька, Запорізька, Сумська, Луганська, Миколаївська, Херсонська, Чернігівська області», - наголошували експерти.