Здорове харчування: чи можна вживати солодощі

Поділитися
Здорове харчування: чи можна вживати солодощі © freepik/freepik
Для цього потрібно дотримуватися певних правил.

Надмірне споживання цукерок, шоколаду та інших солодощів можуть з часом підвишити ризик виникнення ожиріння та діабету. Також переїдання солодкого порушує метаболічні процеси та впливає на рівень інсуліну.

Для деяких здорове харчування асоціюється з довічною відмовою від солодощів. Президент Асоціації дієтологів України, консультант з громадського здоровʼя МОЗ України розповів Олег Швець, чи можна споживати солодощі, якщо людина дотримується здорового харчування. Про це пише пресслужба МОЗ.

Зважений підхід до споживання солодощів

Одним з таких підходів є дозволяти один раз на тиждень їсти «заборонені» солодощі. Це не означає неконтрольоване споживання.

«Найкраще одразу встановити певні правила – о котрій годині та яку кількість ви собі дозволяєте», – пояснив експерт.

Якщо щодня необхідне щось солоденьке, слід обирати продукти, які містять менше ніж сто калорій на порцію. Такий вибір буде зваженим.

«Також варто побалувати себе чимось, що не є на 100% цукром. Наприклад, вибирайте ласощі, до складу яких входять горіхи (відомі джерела корисних жирів)», – додали у МОЗ.

Баланс здорового харчування: як його досягти

Щоб дотримуватися певної харчової моделі важливо, щоб вона стала способом життя. Короткочасне дотримання «дієти» не змінюють харчових звичок та метаболічних процесів в організмі.

Слід звернути увагу на чотири основні усвідомлені зміни, які допоможуть періодично споживати десерти та подолати надмірне захоплення солодощами:

  • Зменште розмір порції. Якщо ваша тарілка схожа на ресторанну, залишати треба дві третини або половину. Також можна замінити посуд на аналогічний меншого розміру.
  • Робити акцент на рослинній їжі, багатій на харчові волокна. Такі продукти й страви забезпечують насичення без надходження надмірної кількості калорій.
  • Їсти повільніше. Це забезпечує триваліше насичення та пізніше повернення голоду. Якщо є відчуття фізичного «наповнення» – ви, ймовірно, вже з’їли забагато.
  • Додати фізичну активність. Можна скористатися крокоміром та дізнатися, скільки кроків ви робите на день.

У МОЗ додали, що відповідно до рекомендацій ВООЗ, доросла людина в середньому має споживати не більше ніж 50 г доданого цукру на день, а ще ліпше – менше ніж 25 г на добу.

«Дітям до трьох років краще не споживати доданий цукор взагалі, а після трьох – не перевищувати 25 г на добу», – йдеться у повідомленні.

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я розповіли, як можна дотримуватися правильного харчування при стресі.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі