Поради батькам: як допомогти дитині пережити вимушений переїзд під час війни

Поділитися
Поради батькам: як допомогти дитині пережити вимушений переїзд під час війни © ДСНС України
Через війну діти і дорослі живуть в умовах постійного стресу.

Війна, яку розпочала Росія, змусила багатьох українців залишити свої домівки. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій опублікувало поради фахівців платформи «Дія.Безбар’єрність», які допоможуть батькам підготувати дитину до вимушеного переїзду під час війни. Матеріали підготовлено у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

Як допомогти дитині пережити вимушений переїзд

  • Поясніть дитині, чому саме ви вирішили поїхати та чому це важливо для вашої спільної безпеки.
  • Будьте уважними до почуттів дитини. Вона може відчувати смуток через втрату зв’язку з домом і радість від нових відкриттів. Усе це – природні почуття. Розділяйте їх із дитиною і робіть усе можливе, щоб створити для неї відчуття безпеки.
  • Не забувайте про базові речі й режим дня – як дитини, так і свій. За можливості організовуйте день так, щоб у ньому було місце для сну, прогулянок, часу з іншими дітьми й навчання.
  • Не варто ставитися до переїзду як до паузи в житті. Робіть усе можливе для того, щоб швидше адаптуватися до нових умов. Шукайте разом із дитиною нове коло спілкування, можливості займатися улюбленим видом спорту тощо.
  • Ви можете черпати силу у спогадах про минуле. Але також обов’язково говоріть із дитиною про майбутнє, уявляйте його і діліться мріями.

Нагадаємо, як батькам допомогти своїм дітям підтримати друзів, що пережили втрату. Новина про горе друга чи подруги може травмувати також і дитину, адже вона природно наштовхує на думки, що і у її родині може статися щось подібне.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі