Вперше з початку місяця зафіксовано найменше від'ємне сальдо продажу і купівлі валюти

Інфографіка
Поділитися
Вперше з початку місяця зафіксовано найменше від'ємне сальдо продажу і купівлі валюти © pixabay.com
Попит на продаж валюти, водночас стабільно зростає

За оперативними даними Національного банку України, рух безготівкових та готівкових операцій щодо продажу доларової маси, зростав. Стабільне зростання вказує на активні продажі валюти з вівторка по четвер, коли зростання безготівкових валютних операцій купівлі досягали максимуму – з $44,6 млн до $47,1 млн.

У понеділок була зафіксована значна відмінність з тижневими балансами, що є традиційним, з огляду на потребу на початку робочого тижня отримати запаси валюти чи навпаки, мати еквівалентну масу у гривні для господарської діяльності. Тоді продаж безготівки досяг рекордного тижневого показника $96,8 млн, а готівки – $24,1 млн. Однак ринок традиційно стабілізувався з вівторка. 

Збалансоване сальдо - тенденція чи випадковість?

За тиждень, сальдо продажу і купівлі валюти змінилось втричі – з мінус $28,5 млн до мінус $10,2 млн. Сальдо досягло рекордно збалансованого показника. З початку березня такого показника не було зафіксовано жодного разу, що може свідчити про певну стабілізацію ринку валюти. Проте зростання попиту на купівлю може говорити про ймовірне посилення інфляційного тиску. Водночас зробити висновки можна лише як мінімум з наступного тижня, оскільки тенденції на фінансовому ринку проявляються за два-три тижні.

Прес-центр НБУ

Раніше стало відомо, що Нацбанк в лютому значно зменшив свою підтримку курсу гривні – за місяць чистий продаж валюти скоротився до 1,51 млрд доларів. І це найменший показник за останній рік. Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев з посиланням на дані Нацбанку.

«Чистий продаж валюти НБУ на підтримку курсу за лютий 2024 року скоротився до 1,51 млрд доларів (проти 2,55 млрд дол. у січні 2024 року і 2,68 млрд дол. у середньому за 5 місяців після відв'язування від фіксованого курсу). Це найменший показник інтервенцій від лютого 2023 року», - зазначив він.

За його припущеннями, інтервенції скоротились через сезонні фактори, а також «покращення валютних очікувань і уточнення валютних обмежень з боку НБУ, що зменшуватимуть відплив валюти за операціями юридичних осіб».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі