Міністерство фінансів США письмово попередило банк Raiffeisen про обмеження доступу до фінансової системи США. Ключова претензія – співпраця з Російською Федерацією та її фінансовою системою, повідомляє Reuters.
Відповідний лист, за інформацією видання підписав заступник міністра фінансів, висловлюючи стурбованість розширенням діяльності банку в Росії, а також укладанням угоди на суму $1,5 мільярда з російським олігархом. Угоду, пов’язану з Олегом Дерипаскою Raiffeisen скасовував буквально через декілька днів після укладення, проте після цього випадку, банк опинився “на галочці” у Мінфіну США.
На думку оглядачів, таке повідомлення є безпрецедентним за час запровадження санкційних заходів до банків і фінустанов з початку впровадження санкцій проти РФ, саме щодо європейських банків.
Австрійський банк, після намагання укласти угоду з Дерипаскою та скандалом, що був після цієї угоди, отримав суттєвий економічний удар – акції банку впали на 3%. Угодою з санкційним олігархом, банк намагався “витягнути” активи, які наразі залишились на території РФ та не можуть бути напряму задіяні в фінансовій системі західного світу.
Раніше, Raiffeisen Bank International втрапив у скандал, коли Financial Times опублікував розслідування, згідно з яким банк не згортає свою діяльність у РФ, а навпаки розмістив сотні оголошень про вакансії в Росії. За оцінкою видання вони свідчать про амбітні плани зростання в цій країні, що явно суперечить його офіційній обіцянці вийти з ринку.
Видання знайшло понад 2400 оголошень про роботу, розміщених австрійським кредитором у Росії з грудня, з яких майже 1500 стосуються управління продажами та обслуговування клієнтів.