Після візиту Шольца до Пекіна лідер найбільшої опозиційної партії Німеччини назвав Китай загрозою безпеці

Поділитися
Після візиту Шольца до Пекіна лідер найбільшої опозиційної партії Німеччини назвав Китай загрозою безпеці © facebook.com/MerzCDU
Фрідріх Мерц також заявив, що Китай не зацікавлений у припиненні війни Росії проти України. 

Після нещодавнього візиту канцлера Німеччини Олафа Шольца до Пекіна лідер найбільшої опозиційної партії країни Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц поклав на уряд Китаю часткову відповідальність за численні війни та кризи у світі, повідомляє DW.

"Китай поводиться все більш репресивно всередині країни і все агресивніше за кордоном. Таким чином Китайська Народна Республіка стає все серйознішою загрозою й нашій безпеці", - заявив він.

Мерц вважає, що Китай не зацікавлений у припиненні війни РФ проти України. 

"Такі країни, як Північна Корея, підтримуються Китаєм, як і агресивна війна Росії проти України", - сказав політик. 

За його словами, попри те, що Китай, ймовірно, мав певний стримувальний вплив на російського диктатора Владіміра Путіна, Пекін навряд чи візьме участь у будь-якій конференції для припинення війни РФ проти України. Москва також не братиме участі. 

"Це показує, що Росія та Китай насправді не зацікавлені у припиненні війни проти України", - заявив Мерц.

Водночас, політик визнав, що Пекін залишається економічно цікавим для бізнесу Німеччини, але при цьому рекомендував кожній німецькій компанії проаналізувати та мінімізувати ризики.

“Ми не повинні за кілька років оглядатися назад і говорити, як у випадку з Росією, що неправильно оцінили ситуацію", - сказав він.

На його думку, всім, хто сьогодні інвестує в Китай, варто оцінити зростання ризиків.

“Крім того, підприємства повинні заздалегідь зрозуміти, що ми не будемо готові рятувати компанії, які взяли на себе занадто великий ризик у таких країнах, як Китай", - попередив політик.

Що стосується стратегічно важливих ресурсів і товарів, то, як вважає Мерц, держава також повинна чітко встановити межі інвестицій та торгівлі, аби знову не потрапити в небезпечну залежність, як це було з газом із Росії.

Раніше повідомлялося, що Шольц під час зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном закликав його вплинути на Росію, аби припинити війну проти України, оскільки, на думку канцлера, слово Китаю має вагу в РФ. Як відомо, Москва та Пекін значно зблизилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Китай, попри заяви про “нейтральність”, не засудив Росію за війну, ставши дипломатичною та економічною опорою для РФ.

Триденний візит Шольца до Китаю був його найдовшою й найважливішою закордонною поїздкою з моменту вступу на посаду наприкінці 2021 року. Видання Politico пояснювало, чому Шольцу потрібен Китай і він “прагне обіймів” Пекіна, попри тиск з боку США.  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі