Лідери ЄС та США провели спільний саміт: що говорили про Україну

Поділитися
Лідери ЄС та США провели спільний саміт: що говорили про Україну © U.S. Secret Service/Twitter
Учасники наголосили на довгостроковій підтримці України.

Росія має негайно зупинити свою агресивну війну проти України, та понести правову та фінансову відповідальність за агресію, включаючи сплату компенсацій за шкоду, що була завдана економіці та інфраструктурі України. Такі тези містяться у підсумковій заяві саміту ЄС-США, який відбувся сьогодні у Вашингтоні.

На саміті із президентом США Джо Байденом зустрілись президент Європейської ради Шарль Мішель , президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Лідери взяли на себе зобов’язання співпрацювати для зміцнення заснованого на правилах міжнародного порядку, забезпечення економічної безпеки та обговорення сфер подальшої співпраці.

Наприкінці заходу лідери ухвалили спільну заяву, яка містить дорожню карту для підтримки та подальшого зміцнення відносин на наступні роки. В ній йшлося і про Україну.

Зокрема, в заяві наголошується, що ЄС і США продемонстрували  спільне лідерство у своїй  підтримці України  після початку агресивної війни Росії. Лідери також підтвердили свою довгострокову прихильність Україні, зокрема шляхом дипломатичної, фінансової та військової підтримки. 

Вони також підтвердили свою рішучість забезпечити повну відповідальність Росії за її війну, впливати на акторів із третіх країн, які матеріально підтримують війну, а також  застосовувати санкції та заходи експортного контролю.

Лідери США та Євросоюзу також підтримали Україну в розробці «Плану України» – документу з переліком реформ і пріоритетів у відбудові.

У заяві наголошується, що європейські та американські лідери усвідомлюють «нагальність забезпечення того, щоб Росії не вдалося зруйнувати українську економіку», тому готові активізувати зусилля з надання Києву підтримки, відповідно до потреб.

«Як співголови, разом з Україною, Міжвідомчої донорської координаційної платформи, ми працюємо разом з Україною над розробкою її Плану України (Ukraine Plan), який є частиною її європейського шляху», – йдеться в заяві.

На думку лідерів,  план має містити «спільний набір короткострокових пріоритетних економічних реформ, реформ у сфері верховенства права та демократизації, а також пріоритетний і добре скоординований підхід до допомоги у відновленні та реконструкції, а також інвестицій».

Вони пообіцяли надавати Україні фінансування для досягнення цих цілей, зокрема захисту, ремонту та відбудови її енергетичного сектору відповідно до стандартів ЄС.

«Ми визнаємо відданість України та її прогрес у здійсненні реформ і підкреслюємо стратегічну важливість процесу вступу до ЄС», – йдеться у документі.

Наступного тижня ЄС прийматиме лідерів близько 20 країн, щоб просувати свій глобальний інфраструктурний план, спрямований на конкуренцію з Китаєм у стратегічно важливих регіонах.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі