Чому влада не звітує про кількість постраждалих демонстрантів – протести в Франції

Відео
Поділитися
Чому влада не звітує про кількість постраждалих демонстрантів – протести в Франції © Deutsche Welle
Березневі заворушення у Франції називають наймасштабнішими після буремного Травня 1968 року проти влади Шарля де Голля. Тоді все призвело до повної зупинки економіки, на вулиці вийшли 11 мільйонів робітників.

За даними організаторів демонстрацій (здебільшого це профспілки) у Франції під час протестів двісті поранених, семеро – за даними влади, у тому числі двоє в комі. Розбіжність між результатами зіткнень  ілюструє труднощі у визначенні в режимі реального часу кількості поранених демонстрантів під час зібрань, затьмарених насильством. Те саме стосується і подекуди мільйонних маршів проти пенсійної реформи. З питанням щодо підрахунку кількості жертв розбиралось видання Franceinfo.

У найбільш складні дні протистоянь у соцмережах та ЗМІ почастішали зображення знущань поліції над демонстрантами та журналістами. З січня до кінця  березня відкрито 17 проваджень. І Рада Європи була стурбована «надмірним застосуванням сили» поліцією та жандармами. 

Другий Травень-68

Нинішні протести у Франції називають наймасштабнішими після буремного Травня 1968 року. Тодішні події були спрямовані за соціальні зміни в країні та проти влади президента Шарля де Голля. Протягом цього часу країна спостерігала найбільший страйк, який, розпочавшись із серії студентських протестів, призвів до майже повної зупинки економіки. Протягом двох тижнів у ньому взяли участь одинадцять мільйонів робітників.

У МВС стверджують, що централізація кількості поранених серед цивільних «є більш складною (…), оскільки зворотний зв’язок не є таким простим, як для поліції та жандармів» . У службі комунікації Нацполіції підтверджують, що облік постраждалих демонстрантів важко провести , оскільки деякі не звертаються до медичної служби. 

З боку префектур відповіді різні. Franceinfo запитала ті, де демонстрації були особливо напруженими. У Руані, префектура Нормандії, того дня повідомляється про 11 демонстрантів, яких підтримували пожежники, у тому числі жінка, «яка отримала серйозні травми великого пальця». Згідно зі свідченнями, зібраними в Нормандії , у цього 30-річному чоловіку відірвало великий палець під час вибуху гранати. Місцева прокуратура відкрила розслідування для встановлення точних обставин події.

Цифри обмежені реагуванням на надзвичайні ситуації

Префектури Бордо, де підпалили ратушу, Тулуза, Лілля  і Байонна, не відреагували. Плдекуди підрахували лише кількість поранених поліцейських. В Іль-і-Вілені влада відомства відзначила «чотирьох поранених серед демонстрантів, яким допомогли пожежники через легкі травми» .

У Нанті, немає офіційних записів про постраждалих демонстрантів. "Демонстранти можуть отримати травми і згодом піти до свого звичайного медичного працівника. Насправді зв'язок між травмами та демонстрацією встановити неможливо", – ухильно відповіла місцева влада про ситуацію з кількістю постраждалих. 

У Парижі дані також базуються на звітах про втручання рятувальників. З четверга, 16 березня, до п’ятниці, 24 березня, «було надано допомогу 59 демонстрантам, пораненим у відносно невідкладній ситуації під час демонстрацій» , повідомило franceinfo джерело в поліції, яке визнає, що ця цифра «ймовірно, не є вичерпною». "Деякі з'являються в лікарнях або про них піклуються вуличні медики" , це волонтери, які допомагають пораненим демонстрантам, додає це ж джерело.

Під час руху «жовтих жилетів» знадобилося п’ять місяців, щоб оцінити кількість поранених демонстрантів у «2448» проти «1797» серед поліцейських. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі