Практично з всіх розглянутих питань облдержадміністрація порозумілася з віце-прем’єром, сказав О.Дьомін. Зокрема, підтримано ініціативи регіону з надання допомоги українським підприємствам, що мають замовлення в Росії, як це і планувалося в рамках «енергоострова».
На думку віце-прем’єра Ю.Тимошенко, виділення трьох східних областей в «енергоострів» не відбудеться, оскільки таке рішення може призвести до нестабільної роботи іншої частини електромережі України. Вона пояснила, що машинобудівники матимуть змогу постачати свою продукцію в Росію на бартерній основі — в обмін на електроенергію, вугілля, газ та інше. І зазначила, що отримані з Росії енергоносії повинні надходити на енергоринок.
Таким чином, вважає віце-прем’єр, українські підприємства зможуть одержати «живі» гроші за продукцію, поставлену до Росії. За словами О.Дьоміна, докладніше відпрацювання таких схем роботи відбудеться в понеділок у Києві.
Як уже відомо читачам «ДТ», керівники Харківської, Сумської та Полтавської областей разом із представниками РАТ «ЄЕС Росії» і концерну «Росенергоатом» у липні досягли принципової домовленості про необхідність відновлення «енергоострова» на території трьох українських регіонів. Енергосистеми трьох областей України були від’єднані від російської енергосистеми торік у листопаді.
«Енергоострів» передбачає постачання з Росії до трьох областей України близько 600 мВт електроенергії щомісяця, що становить 30% потреби цих регіонів у електроенергії. Крім цього, розглядається можливість постачання з Росії вугілля та підсвіченого газу. Оплатою за електрику й енергоносії має стати продукція українського машинобудування.
«Енергоострів» насамперед вигідний тим українським підприємствам, замовниками яких є електрогенеруючі станції. Загалом понад 100 українських підприємств у рамках реалізації програми «енергоострів» зможуть вийти на російський ринок.