За три роки ДТЕК для підсилення енергосистеми може додати 1,5 ГВт «зеленої» генерації – Тімченко

Поділитися
За три роки ДТЕК для підсилення енергосистеми може додати 1,5 ГВт «зеленої» генерації – Тімченко © ДТЕК

Компанія ДТЕК протягом наступних трьох років може додати в енергосистему України 1,5 ГВт «зеленої» генерації. Про це заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко в інтерв’ю виданню Forbes. 

«Ми говоримо про необхідність розподіленої генерації з перших місяців війни. Наша стратегія передбачає інвестиції в таку генерацію. Наприклад, ми плануємо добудувати другу чергу Тилігульської вітрової електростанції потужністю 385 МВт. Це інвестпроєкт на €450 млн. Тобто ми зараз – найбільший інвестор в розподілену генерацію. Це дійсно зробить українську енергосистему більш стійкою до атак. Три ракети можуть знищити теплову електростанцію, а у вітрової пошкодять один-два вітряки», – сказав Тімченко .

У ДТЕК зазначають, що у травні компанія буде технічно готова почати будувати другу чергу Тилігульської ВЕС, а також до реалізації проєкту Полтавської ВЕС на 650 МВт.

 «Ще один проєкт на 500 МВт в Одеській області буде готовий до будівництва в другому кварталі 2025-го. Відповідно, 1500 МВт ми можемо додати в енергосистему за три роки», – пояснив гендиректор ДТЕК.

За словами Тімченка, для будівництва нових потужностей потрібне боргове фінансування, а комерційні банки не кредитують українські компанії без гарантій експортно кредитних агентств, які мають отримати ліміти від своїх урядів. Україна для них знаходиться в червоній зоні ризиків. Тому зараз ДТЕК веде переговори щодо страхування з одним з європейських фондів – для розблокування фінансування другої черги Тилігульської ВЕС.

Нагадаємо, наприкінці березня було здійснено наймасштабнішу за останній час атаку на енергетичні обʼєкти. Найбільше постраждали Харків, Одеса та Дніпропетровська область. Під удар ракет і дронів потрапили Дніпровська ГЕС та ТЕС ДТЕК Ріната Ахметова. Компанія повідомила про втрату 80% генеруючих потужностей. Гендиректор ДТЕК Максим Тімченко зазначив, що під час війни пріоритетом компанії є відновлення зруйнованих станцій, мереж і підстанції, а також стабільний видобуток газу та вугілля для підтримки енергосистеми. Всі інвестиції компанії йдуть на відновлення об'єктів після обстрілів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі