Світ наближається до піку виробництва електроенергії з викопного палива – дослідження

Поділитися
Приблизно в половині країн світу цей пік досягнуто вже щонайменше п'ять років тому.

Пік виробництва електроенергії на основі викопного палива – основного джерела викидів CO2, що прискорюють глобальне потепління – вже не за горами, йдеться у результатах дослідження, проведеного британським аналітичним центром Ember.

У 107 країнах світу пік вироблення електроенергії на викопному паливі вже пройдено щонайменше п'ять років тому, а викиди від цих секторів енергетики за останнє десятиліття скоротилися майже на 20%.

Європейський Союз, "Океанія" (Австралія, Нова Зеландія та різні острови Тихого океану) та Північна Америка "вже давно вступили в період скорочення використання викопного палива", наголошується в дослідженні.

Латинська Америка та Карибський басейн знаходяться на плато.

Єдиними регіонами, які ще не досягли піку, є Азія та Близький Схід.

78 країн витіснили викопні джерела "чистою" енергією, в основному вітром і сонцем, причому 49 зробили це на тлі зростання загального виробництва.

Однак при цьому в 25 країнах зниження використання викопного палива обумовлене зниженням загального попиту або збільшенням імпорту електроенергії, тому популярність викопного палива може знову зрости.

Тим часом представники країни-членів ЄС на зустрічі в Люксембурзі перед кліматичним самітом COP28, який має пройти в Дубаї наступного місяця, все ще не змогли домовитися про термін для поступового скасування субсидій на викопне паливо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі