Конфлікт із продовженням

Поділитися
Конфлікт із продовженням
До кількаразових спроб дискредитації ТОВ "ЗБМ №1" вдаються з метою зупинки підприємства, що, у свою чергу, призведе до неможливості повернення кредиту, тому що, ймовірно, саме підприємство привабливіше, ніж гроші за кредитом.

Від редакції: в попередньому номері DT.UA вийшла стаття "Як псують інвестиційний клімат країни - приклад з глибинки", в якій дається оцінка діяльності "Заводу будівельних матеріалів №1", його власників і топ-менеджменту. Після виходу матеріалу до редакції звернулися представники різних сторін корпоративного спору з проханням опублікувати альтернативні думки про ситуацію, що склалася. DT.UA пропонує увазі читачів офіційні позиції власника і керівника підприємства І.Винника, а також ПАТ "Альфа-Банк Україна".

Іван ВИННИК:

- У розпал будівельного буму в 2007 р. мною, тоді ще молодим підприємцем, була заснована компанія ТОВ "Завод будівельних матеріалів №1" з виробництва газобетону - будівельного матеріалу, який давно широко застосовується в Європі і вже набув величезної популярності у будівельних організацій України.

Розроблений нами бізнес-план показував строк повернення інвестиції в 40 млн дол. у межах трьох років. Фінансовим партнером було обрано ПАТ "Альфа-Банк Україна" з кредитною програмою "Проектне фінансування". Все просто: позичальник вкладає 30% від суми необхідної інвестиції, а відсутні 70% фінансує банк за графіком. Було підписано договір кредитної лінії, вкладено власні кошти, розпочалося будівництво. Однак потім сталася криза 2008 р. "Альфа-Банк" відмовився на узгоджених умовах і в повному обсязі виконувати фінансування проекту, мотивуючи це рішення відсутністю ліквідності та кризою в банківському секторі. При цьому банк не перестав нараховувати відсотки за вже видану частину кредитної лінії. Реалізація проекту зупинилася на стадії "незавершене будівництво" і "недоукомплектована виробнича лінія", а наша компанія постала перед загрозою банкрутства.

Після трьох місяців переговорів "Альфа-банк" зробив ТОВ "Завод будівельних матеріалів №1" "пропозицію, від якої не можна було відмовитися". Було запропоновано заплутану схему, яка начебто дозволяла мені як власнику зберегти свої права і власність у компанії та одержати обіцяне раніше фінансування. Насправді ж ішлося про продаж мною частини своїх корпоративних прав кіпрській офшорній компанії "Натавіль Лімітед" (договір від 4 квітня 2009 р.) за 42 тис. грн (!). За новим установчим договором я залишався міноритарієм, і банк безумовно пообіцяв повернути мені власність на підприємство, щойно кредит буде погашено. Отака креативна форма забезпечення - не застава, а відразу у власність!

Минає час. Виробництво починає відновлюватися. Станом на березень 2013 р. завод має частку ринку в 20%, з кожним днем зростає капіталізація. На рік ТОВ "ЗБМ №1" виплачує понад 28 млн грн податків і зборів. Створено 301 робоче місце, що для невеликого містечка Нова Каховка має неабияке значення.

З 2010-го по 2013-й обсяг виробництва і реалізації заводу зріс більш як удвічі. Щорічний приріст викликав жвавий інтерес до компанії. А "Альфа-Банк" усе ніяк не хотів попрощатися з корпоративними правами.

У грудні 2012 р. мені навіть вдалося домовитися з "Натавіль Лімітед" ("Альфа-Банком") про договір опціону, згідно з яким після повернення реструктуризованої суми кредиту за графіком я одержував усі корпоративні права назад. Але договір так і не було реалізовано.

Банк від самого початку співробітництва заклав фундамент для майбутнього "відтискання" підприємства. Під час кризи окремі транші кредиту, якими було дофінансовано підприємство, видавалися під 50% річних у євро.

Окремої уваги заслуговує сама структура кредитного портфеля. Можна констатувати солідний заробіток банку на цьому кредиті, який нескладно порахувати, склавши суми капіталізованих відсотків (110 млн грн) і суму відсотків, яку наше підприємство сплатило банку (55 млн грн), - 165 млн грн відсотків на фактичне тіло кредиту в 220 млн грн.

Проте ми готові повністю повернути кредит із нарахованими відсотками за графіком, про що неодноразово повідомляли і пропонували банку. Ми продовжуємо вести дискусію з банком про можливу сплату заборгованості і реструктуризацію боргу. Однак будь-які наші пропозиції, на жаль, ігноруються.

А одного нехорошого дня з'ясувалося, що банк зовсім не має наміру позбавлятися корпоративних прав. 6 березня 2013 р. у відділ державної реєстрації виконкому Новокаховської міської ради було подано пакет документів про зміну менеджменту заводу. На документах стояла фальшива печатка. Тепер досудове розслідування проводиться слідчим СВ Новокаховського МВ УМВС України в Херсонській області (заява про рейдерство внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12013230070000478).

Організатором рейдерської атаки виявилася та сама офшорна кіпрська компанія "Натавіль Лімітед", яка виступила посередником при угоді "Альфа-Банку" з власником заводу, тобто зі мною, Іваном Винником.

Про те, що "Натавіль Лімітед" афілійована з "Альфа-Банком", непрямо свідчить той факт, що доручення представляти інтереси кіпріотів в Україні виписане на Р.В.Суїчмезова, який є за сумісництвом провідним юристом юрдепартаменту "Альфа-Банку", і те, що адреса для кореспонденції "Натавіль Лімітед" (01001, м. Київ, вул. Десятинна 4/6) вражаюче ідентична юрадресі "Альфа-Банку". Достатньо поглянути на виписку з Єдиного держреєстру, щоб побачити, що за адресою зареєстровано саме "Альфа-Банк".

Після зриву захоплення підприємства почалося справжнє цькування щодо мене і нинішнього керівництва заводу. Спочатку "кіпріоти", представляючись господарями ТОВ "ЗБМ №1", розсилали "листи щастя" контрагентам підприємства з вимогою не мати жодних справ з діючим керівництвом заводу, потім у хід пішла відверта "джинса" у низці інтернет-ЗМІ.

А далі ситуація стала розгортатися ще більш парадоксально. 25 березня 2013 р. "Альфа-Банк" звертається до суду з позовом про стягнення заборгованості за кредитом з мене вже як фізичної особи.

З одного боку, банк вимагає віддати кредит у 330 млн грн - заборгованість заводу як юрособи, з іншого - хоче одержати цю ж суму з мене особисто. В інтерпретації банку виходить таке: Винник бере кредит під свої особисті гарантії, щоб побудувати завод для "Альфа-Банку"?

На нашу думку, до кількаразових спроб дискредитації ТОВ "ЗБМ №1" вдаються з метою зупинки підприємства, що, у свою чергу, призведе до неможливості повернення кредиту, тому що, ймовірно, саме підприємство привабливіше, ніж гроші за кредитом.

Прес-служба "Альфа-Банку":

- ТОВ "Завод будівельних матеріалів №1" має прострочену заборгованість перед банком. Ми стурбовані фактами незаконного виведення активів, які є забезпеченням за кредитними зобов'язаннями. Відкрито ряд кримінальних справ проти посадових осіб заводу, серед яких справа про факти зловживання службовим становищем і незаконного заволодіння коштами в особливо великих розмірах. Для визначення подальших кроків із виводу підприємства з кризового стану ми співпрацюємо з інвесторами та ключовими кредиторами заводу, правоохоронними органами, а також із новим директором підприємства Миколою Шияном. Пропонуємо увазі редакції заяву М.Шияна.

- На "Заводі будівельних матеріалів №1" склалася важка ситуація у зв'язку зі збитками, боргами та протиправними діями, які здійснювалися під керівництвом І.Винника.

На підставі підроблених документів (у моєму розпорядженні є підтвердження Міністерства юстиції Кіпру про фальсифікації документів) було розроблено схему з позбавлення законних власників підприємства корпоративних прав. На даний момент власники відновлені в корпоративних правах рішенням Апеляційного суду Херсонської області від 5 квітня 2013 р. (№22-ц/791/1138/2013), що дозволило законним власникам підприємства реалізувати давно прийняте рішення про зміну керівника заводу - І.Винника знято з посади. Власники заводу підписали звернення до правоохоронних органів України та Кіпру (Європейський Союз) про порушення кримінальних справ за фактом шахрайства.

Масштаб шахрайських дій, які були розкриті на підприємстві, вражає. Статутний фонд підприємства з багатомільйонними оборотами становить лише 42 тис. грн. При цьому сума збитків на даний момент перевищує 250 млн грн. Тривають судові процеси з ЗАТ "Чумак" - Господарський суд Херсонської області розглядає справу №5024/1515/2012 про стягнення заборгованості з ТОВ "Завод будівельних матеріалів №1" у розмірі понад 8 млн грн.

Тривають судові процеси з великими українськими банками, інвесторами підприємства, державними органами - Державна екологічна інспекція України в Херсонській області провела перевірку та встановила факти незаконного використання водних ресурсів. Установлено суму збитків від незаконного використання води - 2 млн 179 тис. грн.

У той час як співробітникам заводу доводилося випрошувати зарплату, одному з керівників підприємства видавалася фінансова допомога в розмірі понад 30 млн грн! Згодом ці кошти списувалися на збитки.

Завдання нового менеджменту заводу - повернути "Завод будівельних матеріалів №1" до прибуткової діяльності. Завод працює, продукція затребувана, необхідний чесний і кваліфікований менеджмент. Ми ліквідуємо канали виведення з підприємства матеріальних засобів і коштів, закриємо "годівницю" для наближених до колишнього менеджменту фірм і компаній, які поставляють товари та послуги за завищеними цінами або купують у заводу товар - за заниженими.

Я закликаю співробітників підприємства, відповідальних матеріальних осіб бути пильними та не підписувати сумнівних документів. Якщо вам відомо про зловживання на заводі, прошу звернутися до мене та в правоохоронні органи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі