Вперше в історії ЧС усі переможці групового турніру пройшли до 1/8 фіналу

Вперше в історії ЧС усі переможці групового турніру пройшли до 1/8 фіналу Бразильський мундіаль став вже унікальним © tacopshq.com
Після перемоги збірної Бельгії над США, яка вивела "Червоних дияволів" до чвертьфіналу на чемпіонаті світу у Бразилії склалася досить рідкісна ситуація: всі фаворити восьми протистоянь зуміли перемогти.

Вперше в історії чемпіонатів світу всі вісім переможців змагань у груповому турнірі зуміли пройти перший раунд плей-офф і вийшли у чвертьфінал.

Букмекери, які віддавали статус фаворитів саме тим командам, які фінішували першими у своїх квартетах, виявилися праві - команди підтвердили своє реноме у протистояннях з нелегкими суперниками.

На бразильському мундіалі щасливчиками стали: Бразилія (переможець групи А), Нідерланди (група В), Колумбія (група С), Коста-Ріка (група D), Франція (групі Е), Аргентина (група F), Німеччина (група G) і Бельгія (група Н).

Бразилія - Чилі - 1:1 (пенальті - 3:2), Нідерланди - Мексика - 2:1, Колумбія - Уругвай - 2:0, Коста-Ріка - Греція - 1:1 (пенальті 5:3), Франція - Нігерія - 2:0, Німеччина - Алжир (0:0, додатковий час 2:1), Аргентина - Швейцарія - 0:0 (д.р. 1:0), Бельгія - США - 0:0 (д.р. 2:1).

У чвертьфіналах зустрінуться: Франція - Німеччина (4 липня, 19:00, Ріо-де-Жанейро), Бразилія - Колумбія (4 липня, 23:00, Форталеза), Аргентина - Бельгія (5 липня, 19:00, Бразиліа) і Нідерланди - Коста-Ріка (5 липня, 23:00, Сальвадор).

У другому раунді плей-офф візьме участь рівна кількість команд з Європи та Нового Світу.

Втім, слід нагадаємо, що майже всі фаворити мали труднощі з подоланням першого раунду плей-офф. Хіба що Колумбія, яка впевнено перемогла Уругвай, може похвалитися надійною грою, що повністю відповідає високому статусу. Найбільш складними виявилися матчі для Бразилії, Аргентини, Німеччини, Коста-Ріки та Бельгії. Голландці ж впоралися з опонентом в основний час, забили два голи в самому кінці зустрічі з Мексикою. Приблизно та сама історія і з Францією.

І якщо шанси Коста-Ріки в матчі з Грецією були майже 50 на 50 (з невеликим креном у бік центральноамериканців), і цілком логічно, що переможець протистояння визначився в серії післяматчевих пенальті, яку часто називають лотереєю, то для бразильці, німці і аргентинці висіли на волосині, і після щасливого кінця повинні у терміновому порядку міняти свою ігрову стратегію - щоб не мати проблем у чвертьфіналах.

Нагадаємо, в 1/8 фіналу лише три протистояння завершилися в регламентовані 90 хвилин часу. Інші тривали ще в овертаймі, а два з них дійшли до серії 11-метрових ударів.

Слід додати і те, що після забивного групового турніру, в якому в середньому за матч футболісти вражали ціль 2,84 раза, у плей-офф вболівальники побачили торжество захисного футболу та чудову гру воротарів. У підсумку - лише 11 голів в основний час. !zn