Пекін обмежує експорт графіту після посилення контролю США над поставками напівпровідників до Китаю

Поділитися
Пекін обмежує експорт графіту після посилення контролю США над поставками напівпровідників до Китаю © InkDropCreative / depositphotos
Графіт, зокрема, використовується для виробництва акумуляторів для електромобілів.  

Китайський уряд заявив у п'ятницю, 20 жовтня, що в грудні запровадить експортний контроль на деякі види графіту, який, серед іншого, використовується для виробництва літій-іонних акумуляторів для електромобілів. Пекін аргументував це захистом своєї "національної безпеки та інтересів", повідомляє Kyodo.

Китай є найбільшим у світі виробником і експортером графіту. Міністерство торгівлі Пекіна заявило, що цей захід, який набуває чинності з 1 грудня, не спрямований на якусь конкретну країну чи регіон, і експорт, який відповідає відповідним правилам, буде дозволений.

За даними Геологічної служби США, у 2022 році Китай виробив приблизно 65 відсотків світового графіту.

Пекін запроваджує нові обмеження слідом за кроком Сполучених Штатів на початку цього тижня щодо посилення контролю над експортом передових напівпровідникових технологій до Китаю.

У серпні Пекін також запровадив експортні обмеження на товари, пов'язані з двома рідкоземельними металами, які використовуються для виробництва мікросхем, а саме галієм і германієм, посилаючись на необхідність захисту національної безпеки. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі