Орбан став єдиним лідером ЄС на саміті «Один пояс, один шлях» у Китаї

Поділитися
Орбан став єдиним лідером ЄС на саміті «Один пояс, один шлях» у Китаї © REUTERS/Bernadett Szabo
Прем’єр Угорщини склав компанію президенту РФ та руху Талібан

Коли 10 років тому Китай запустив свою ініціативу «Один пояс, один шлях», він заявляв про величезні витрати на інфраструктуру, що зв'яже його із Західною Європою. Зараз, десять років по тому, найвищим лідером ЄС, який візьме участь у третьому саміті «Один пояс, один шлях» 17-18 жовтня, є угорський популіст Віктор Орбан, який прибув до Пекіна 15 жовтня і приєднається до гостей, серед яких російський президент Владімір Путін і міністр афганського руху «Талібан», пише Euractiv.

«Повернімося до 2013 року, коли Китай був на підйомі – Сі Цзіньпін прогнозував прибуток від експансії китайських фірм по всьому світу, але низка серйозних потрясінь дійсно вплинула на охоплення та масштаби «Один пояс, один шлях», – сказав Метью Ері з Оксфордського університету.

Серед цих потрясінь – торгова війна зі Сполученими Штатами, вторгнення Росії в Україну та пандемія, сказав Ері. Інші аналітики кажуть, що економічний спад як у Китаї, так і в усьому світі, а також зростання цін на сировинні товари також поставили хрест на цій ініціативі.

Китай жорстко реагує на критику ініціативи «Один пояс, один шлях», заявляючи, що вона несе в собі антикитайські упередження і бажання стримати його зростання, ігноруючи при цьому те, що, за його словами, є справді добрими намірами. Китай заявляє, що цього тижня у форумі візьмуть участь понад 130 країн, зокрема з Латинської Америки і Африки, хоча, на відміну від попередніх років, багато хто з них надсилає міністрів, а не глав держав.

«З точки зору Китаю, найбільша проблема полягає в тому, що вони усвідомили, що несуть величезні борги в країнах, що розвиваються, і їм [цим країнам] буде важко їх виплачувати», – сказав Раффаелло Пантуччі зі Школи міжнародних досліджень ім. С. Раджаратнама в Сінгапурі.

Минулого тижня Пекін погодився реструктуризувати кредити, які заборгували Шрі-Ланка і Замбія, що стало останнім проявом його доброї волі по відношенню до країн, що розвиваються.

Нагадаємо, що на саміт «Один пояс, один шлях» до Китаю приїдуть представники руху «Талібан», які отримали владу в Афганістані після виводу американських військ, а також президент РФ Путін, який приїде «піднімати з колін» «Газпром», намагаючись домовитися про нові контракти з Сі.

Раніше верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що довіра до Китаю підірвалася через позицію Пекіна щодо російсько-української війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі