Китай запровадив санкції проти політичних експертів на Тайвані перед інавгурацією нового президента острова 

Поділитися
Китай запровадив санкції проти політичних експертів на Тайвані перед інавгурацією нового президента острова  © depositphotos/AleksTaurus
Пекін також готує новий закон для покарання "сепаратистів”.

Китай заявив, що запроваджує санкції проти п'яти тайванських політичних коментаторів, а також готує закон про покарання "сепаратистів" —  кроки, спрямовані на посилення тиску на нового президента острова Вільяма Лая перед інавгурацією. Про це повідомляє Bloomberg.

“Зауваження експертів ввели в оману деяких людей на острові, розпалили ворожнечу і конфронтацію між двома сторонами Тайванської протоки та образили почуття співвітчизників по обидва боки", - сказав на брифінгу в середу, 15 травня, речник урядового департаменту в Пекіні, який займається справами, пов'язаними з Тайванем, Чень Біньхуа.

Ці п'ятеро експертів часто відвідують політичні ток-шоу на острові, який Пекін пообіцяв взяти під свій контроль, у разі необхідності — силою.

Такі кроки Пекіна є раннім сигналом того, що його відносини з Лаєм, який у понеділок, 20 травня, офіційно вступить на посаду президента Тайваню, будуть такими ж складними, як і за часів нинішнього президента Цай Інвень протягом останніх восьми років.

Пекін розглядає керівну Демократичну прогресивну партію острова як сепаратистів, які підштовхують обидві сторони до війни. Він відмовився проводити переговори на високому рівні з Цай, оскільки вона не визнає те, що Тайвань є частиною Китаю.

Як наслідок, Пекін посилив економічний, дипломатичний і військовий тиск на її адміністрацію. Найгучнішим прикладом стало проведення масштабних військових навчань армії Китаю навколо Тайваню у 2022 році після зустрічі Цай з колишнім спікером Палати представників США Ненсі Пелосі.

Чень Біньхуа також заявив, що Лай повинен вибрати між миром і "шляхом провокацій та конфронтації". 

Він не розповів подробиць про нові санкції, але сказав, що вони будуть схожі на запроваджені у 2021 році обмеження проти трьох високопоставлених тайванських офіційних осіб. Тоді прем'єру, міністру закордонних справ, спікеру парламенту Тайваню та їхнім родичам заборонили в'їзд до Китаю, а також співпрацю з організаціями та приватними особами на материку.

Санкції мають здебільшого символічний характер, оскільки політичні аналітики навряд чи поїдуть до Китаю або займатимуться там бізнесом.

Чен також не надав подробиць про нове законодавство щодо осіб, які, за його словами, "завдають серйозної шкоди національному суверенітету, безпеці та інтересам розвитку" Китаю. Він додав, що закони стосуватимуться лише невеликої кількості осіб.

Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі