Китай запровадив санкції проти оборонних компаній США через продаж зброї Тайваню

Поділитися
Китай запровадив санкції проти оборонних компаній США через продаж зброї Тайваню © Pixabay
Це нові санкції проти оборонних підрядників США.

Міністерство торгівлі Китаю заявило, що внесло компанії Lockheed Martin Corp (LMT.N) і Raytheon Technologies Corp (RTX.N) до «списку ненадійних суб'єктів» через продаж зброї Тайваню, що стало новими санкціями проти двох американських оборонних підрядників, повідомляє Reuters.

Згідно із заявою Міністерства торгівлі, правила забороняють Lockheed Martin і Raytheon Missile and Defense Corporation, дочірній компанії Raytheon Technologies, «брати участь в імпорті та експорті, пов'язаних із Китаєм».

Пекін також заборонив компаніям здійснювати подальші інвестиції в Китай, а також заборонив в'їзд до країни вищому керівництву та анулював дозволи на проживання для будь-якого персоналу цих компаній в Китаї. Крім того, Пекін наклав штрафи, які вдвічі перевищують суми, передбачені контрактами на продаж зброї Тайваню. Незрозуміло, як Китай буде забезпечувати виконання таких штрафів, які, за його словами, мають бути сплачені протягом 15 днів.

Раніше Китай запровадив санкції проти цих двох компаній в лютому минулого року за продаж зброї на суму 100 мільйонів доларів Тайваню.

Китайське Міністерство закордонних справ тоді заявило, що ці продажі зброї «підірвали інтереси безпеки Китаю», «серйозно підірвали китайсько-американські відносини, а також мир і стабільність у Тайванській протоці».

Щонайменше двічі Китай оголошував про санкції проти Lockheed і Raytheon у 2019 і 2020 роках, хоча Пекін не пояснював, у чому полягають ці санкції і як вони були запроваджені.

Сполучені Штати не продають зброю Китаю. Однак США зобов'язані згідно з Законом про відносини з Тайванем 1979 року надавати острову засоби для самооборони, а продаж зброї США завжди викликає невдоволення Китаю.

Нові заходи були прийняті на тлі посилення напруженості після того, як американські військові збили, за їхніми словами, китайську шпигунську повітряну кулю, і через день після того, як Пекін попередив про «контрзаходи проти відповідних американських підприємств, які підривають суверенітет і безпеку Китаю».

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки. На думку генерала, до потенційного конфлікту залишилося менше часу, ніж вважають інші високопоставлені американські чиновники в оборонному відомстві.

Владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської «Новий порядок від Сі Цзіньпіна».

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі