Китай і Росія повинні посилити комунікацію й координацію у справах Азійсько-Тихоокеанського регіону та спільно захищати регіональну безпеку, стабільність і розвиток, заявило в середу, 28 лютого, китайське Міністерство закордонних справ. Про це повідомляє Reuters.
Заступник міністра закордонних справ Китаю Сунь Вейдун, який перебував у Москві в понеділок і вівторок 26-27 лютого для переговорів про двосторонні відносини, сказав, що дві країни повинні відігравати "кращу роль опори стабільності в мінливих обставинах століття".
Китай готовий постійно зміцнювати стратегічну координацію між обома сторонами на міжнародних багатосторонніх платформах, додав Сунь.
Візит заступника глави МЗС Китаю до Москви включав переговори в межах Шанхайської організації співробітництва (ШОС), створеної Китаєм і Росією у 2001 році. Він також зустрівся з міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим.
Сунь сказав, що Китай підтримує Росію, яка головує в БРІКС цього року. Москва перебрала головування на 2024 рік на прохання Бразилії і планує провести саміт БРІКС у місті Казань у жовтні. До організації країн, що розвиваються, входять Китай, Бразилія, Росія, Індія та Південна Африка.
Крім того, Китай і Росія обмінялися думками щодо України та ситуації на Корейському півострові, а також інших міжнародних і регіональних питань, заявили в китайському МЗС, але не надали подробиць цих обговорень.
З початку повномасштабної війни РФ проти України, Китай і Росія розширили економічну співпрацю та дипломатичні контакти, а стратегічне партнерство двох країн лише зміцнилося. Пекін не засудив російське вторгнення, хоча в офіційних повідомленнях заявляє, що необхідно поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн.
Пов’язаність стратегічних інтересів Пекіна та Москви не означає, що Китай є безпосереднім учасником війни проти України, але зараз він спрямовує свою політику проти Києва.
У такій ситуації Україна, яка бореться за свою державність, повинна мати чітке бачення своєї стратегії щодо Китаю, який залишається великим геополітичним та економічним гравцем, а також центром впливу для багатьох країн, що розвиваються, насамперед країн Глобального Півдня. Про аспекти, на які варто звернути увагу офіційному Києву у відносинах з Пекіном, пише кандидат політичних наук Юлія Климишин у статті “Що означає китайська мудрість під час війни в Україні?”.