Китай попередив США про ризик «конфлікту та конфронтації», якщо Вашингтон не змінить політику щодо Пекіна

Поділитися
Китай попередив США про ризик «конфлікту та конфронтації», якщо Вашингтон не змінить політику щодо Пекіна © pixabay/mohamed_hassan
Пекін вважає, що США займаються придушенням і стримуванням Китаю.

США повинні змінити своє «викривлене» ставлення до Китаю, інакше можуть початися «конфлікт і конфронтація». Про це заявив міністр закордонних справ Китаю Цинь Ган, повідомляє Reuters.

Цинь Ган наголосив, що США займаються придушенням і стримуванням Китаю замість того, щоб брати участь у чесній, заснованій на правилах конкуренції.

«Сприйняття і погляди Сполучених Штатів на Китай серйозно спотворені», - сказав глава МЗС Китаю.

«Вони розглядають Китай як свого головного суперника і найсерйозніший геополітичний виклик. Це як неправильно застебнутий перший ґудзик на сорочці», - додав Цинь Ган.

США заявляють, що встановлюють запобіжники у відносинах і не шукають конфлікту, але, на думку Цинь Гана, на практиці це означає, що «Китай не повинен відповідати словами або діями на наклеп або нападки».

«Це просто неможливо. Якщо Сполучені Штати не натиснуть на гальма і продовжать мчати хибним шляхом, жодні запобіжники не зможуть перешкодити сходженню з рейок, що переросте в конфлікт і конфронтацію, і хто нестиме відповідальність за катастрофічні наслідки?», - заявив Цинь Ган.

Він порівняв китайсько-американську конкуренцію з перегонами між двома олімпійськими спортсменами.

«Якщо одна сторона, замість того, щоб зосередитися на тому, щоб викластися на повну, завжди намагається підбити іншу, навіть до такої міри, що вони повинні потрапити на Паралімпійські ігри, то це не є чесною конкуренцією», - сказав Цинь Ган.

Під час майже двогодинної прес-конференції, на якій він відповідав на заздалегідь надіслані запитання, Цинь Ган виступив на захист «дипломатії воїнів-вовків» - напористої і часто різкої позиції, прийнятої китайськими дипломатами з 2020 року.

Він також заявив, що «невидима рука» підштовхує до ескалації війни РФ проти України, для реалізації певних геополітичних цілей, не уточнивши, кого саме має на увазі.

Цинь Ган повторив заклик Китаю до діалогу з метою припинення війни. Він також заявив, що Пекін повинен розвивати свої відносини з Росією, оскільки світ стає більш нестабільним, а тісна взаємодія між лідером Китаю Сі Цзіньпіном і главою Кремля Владіміром Путіним зміцнює відносини між країнами.

Цинь Ган не дав однозначної відповіді на запитання, чи відвідає Сі Цзіньпін Росію після сесії китайського парламенту, яка триватиме ще тиждень.

Відповідаючи на запитання, чи можливо, що Китай і Росія відмовляться від долара США і євро у двосторонній торгівлі, Цинь Ган сказав, що країни повинні використовувати будь-яку валюту, яка є ефективною, безпечною і надійною.

Китай прагне інтернаціоналізувати юань, який набув популярності в Росії минулого року після того, як західні санкції відключили російські банки і багато компаній від платіжних систем долара і євро.

«Валюти не повинні бути козирем для односторонніх санкцій, а тим більше прикриттям для залякування чи примусу», - заявив Цинь Ган.

Відносини між двома країнами були напруженими протягом багатьох років через низку питань, включаючи Тайвань, торгівлю і війну РФ проти України, ще більше вони погіршилися минулого місяця після того, як США збили шпигунську повітряну кулю Китаю.

Нещодавно китайський лідер Сі Цзіньпін виступив з незвично різкою критикою політики США, звинувативши Вашингтон у кампанії з придушення Китаю.Такі коментарі стали незвичним кроком для Сі Цзіньпіна, який зазвичай утримувався від прямої критики США в публічних виступах.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі