В Україні змінюють закон про корпоративний сектор – Верховна Рада

Поділитися
В Україні змінюють закон про корпоративний сектор – Верховна Рада © pixabay.com
Основні зміни зачеплять управління державних комерційних підприємств 

В Україні відновлено процес змін до законодавства, що регулює корпоративний сектор. Відповідні зміни запропоновані для розгляду парламенту профільним комітетом верховної Ради. Це є комплексний закон, що внесе зміни у декілька кодексів та законів, які регулюють роботу акціонерних та інших корпоратизованих економічних одиниць. Про це повідомили в комітеті з питань економічного розвитку Верховної Ради та вказали на деталі цих змін.

Чому Верховна Рада знову взялась за реформування державного корпоративного сектору?

Необхідно зазначити, що процес змін у регулювання корпоративного сегменту започаткований ще у 2021 році. Тепер парламентський комітет повторно розглянув правки до законопроєкту, які з'явилися після першого читання.

Комітет пояснює відновлення активності щодо цього питання виключно необхідністю надати відповідних стимулів у русі українського законодавчого поля до вимог загальноєвропейських, що необхідні для інтеграції з фінансовими та корпоративними правилами дій на ринку ЄС. 

“Прийняття зазначеного законопроекту дозволить впровадити всі необхідні інструменти для встановлення прозорого та ефективного управління державними компаніями і є однією із ключових умов для продовження отримання фінансової підтримки від наших міжнародних партнерів, зокрема Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду.

Проєкт Закону був підготовлений у чіткій координації з міжнародними інвесторами та іншими фахівцями з метою максимальної відповідності загальновизнаним міжнародним стандартам”, зазначено у пресрелізі комітету.

Що змінюють новим законом?

Закон вносить зміни у великий перелік ключових законодавчих актів – Господарський кодекс України, Цивільний кодекс України, закони «Про управління об’єктами державної власності», «Про акціонерні товариства». Законом передбачено зміни як щодо функцій керівників, так і контролю за діяльністю таких підприємств, суттєве розширення повноважень та ефективності діяльності наглядових рад, конкретизація відповідальності посадових осіб корпоративного сегменту економіки та багато інших змін. 

Коли ухвалять новий закон?

Комітету прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава» (реєстр. №5593-д) в другому читанні та в цілому як закон. Отже, він може бути направлений на розгляд невідкладно. Це пов'язано з тим, що всі законопроєкти які розглядаються як євроінтеграційні є пріоритетними.

Наприкінці 2023 року ЄС опублікував Делегований регламент Комісії 2023/2772. Регламент містить 12 нових європейських стандартів звітності про сталий розвиток (ESRS). Зазначені стандарти мають на меті практичну реалізацію настанов Директиви з корпоративної звітності про сталий розвиток (CSRD). Регламент застосовується з 1 січня 2024 року для фінансових років, що починаються з або після цієї дати.

Водночас китайські сервіси з моніторингу фінансових даних нещодавно припинили надавати детальну інформацію про компанії країни іноземним клієнтам, що підкреслює зростання труднощів, з якими зіштовхуються іноземні фірми, намагаючись отримати дані, які Пекін може вважати конфіденційними.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі