В оновленому прогнозі від «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ) в більший бік відкориговано показники посівних площ та врожайності зернових. Про це повідомляє офіційний сайт цієї асоціації.
Переглянути попередні висновки змусили зміни ринкових умов. На користь аграріїв спрацювало продовження роботи «зернового коридору» ще на 120 днів. Відновлення стабільного електропостачання дозволило поновити сушку зернових та олійних культур. Поза тим аналітики зауважують зменшення ціни на добрива. Серед позитивних факторів вони називають також активне розмінуванню полів в деокупованих районах Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.
З врахуванням цих змін очікується, що цього року з майже 9,6 млн га вдасться зібрати 39,6 млн тонн зернових. Торік Україна зібрала 50,9 млн тонн зернових. Тобто, падіння обсягів виробництва тут буде не таке стрімке, як прогнозувалося раніше.
Валовий збір олійних культур обраховується на рівні 19,8 млн тонн. Це більше, ніж зібрали торік (17,4 млн тонн), хоча й дещо менше, ніж було у попередніх прогнозах.
Важливо, що коли такий прогноз справдиться, українські аграрії зможуть повністю задовольнити внутрішній попит та забезпечать експортний потенціал на рівні 41 млн тонн зернових та олійних культур.
Втім, отримати належний зиск від такого масштабного експорту українцям наразі не вдається. Про те, як українські аграрії продають зерно за кордон ледь не за півціни читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Як вийшло, що у нас найдешевша пшениця у світі".