Як швидко відновлять штучне зрошення на півдні України та скільки це коштуватиме — пояснює експертка 

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Як швидко відновлять штучне зрошення на півдні України та скільки це коштуватиме — пояснює експертка 
Ціна питання — кілька мільярдів доларів.

Після підриву РФ Каховської ГЕС без зрошення залишилось понад 1100 км земель сільськогосподарського призначення. Експертка в галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО ПЕРСПЕКТИВА" Лариса Гук у статті "Каховська ГЕС: сільське господарство на півдні країни існувало, існує й зможе існувати без зрошення" розказує, скільки коштуватиме відновлення зрошуваної системи в Україні та що вже зробили для цього.

Експертка пояснює, що зрошення полів — дороге задоволення. Адже давно минули часи, коли можна було користуватися водою за копійки. Ціни поливів зростають щороку. Проте пожвавлення активності на ринку сільськогосподарських земель свідчить про те, що незасіяними землі на півдні точно не залишаться.

Лариса Гук нагадує, що у 2019 році уряд ухвалив Стратегію зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року. Метою Стратегії є збільшення площ зрошення ще на 1 млн га. На першому етапі реалізації Стратегії мала відбутись інвентаризація меліорованих земель та інженерної інфраструктури систем.

Другий етап Стратегії (2021–2024 роки) передбачає створення законодавчої бази та формування прозорих тарифів на послуги зі зрошення. Закон про об’єднання водокористувачів, який набрав чинності у травні 2022 року, надає право об’єднуватися та спільно керувати каналами, трубопроводами, насосними станціями, що подають воду на поля. На третьому етапі Стратегії, реалізовувати який уряд планує протягом 2025–2030 років, створюватиметься практично нова система управління та розвитку зрошення в Україні.

На думку експертки, тепер проєкти зрошення в Україні впроваджуватимуть оперативно. Адже попит на продовольство у світі зростає.

"Ціна питання відновлення та модернізації системи зрошення на півдні — кілька мільярдів доларів. До речі, щонайменше один мільярд доларів ще раніше пообіцяла International Finance Corporation (IFC). Залишається знайти решту", - підкреслює пані Гук. 

Нагадуємо, підтоплення, спричинене підривом Каховської ГЕС, не призведе до відчутного подорожчання овочів в Україні. Таким прогнозом поділився перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі