В Раді зареєстрували альтернативний законопроєкт про перезавантаження БЕБ, який нарешті відповідає вимогам партнерів

Поділитися
В Раді зареєстрували альтернативний законопроєкт про перезавантаження БЕБ, який нарешті відповідає вимогам партнерів © Бюро економічної безпеки України/facebook
Зокрема, його втілення виведе структуру з-під контролю Банкової.

У Верховній Раді арестрували альтернативний урядовому законопроєкт №10439-2 про реформу Бюро економічної безпеки України, в якому передбачена повноцінна переатестація працівників БЕБ та оновлені конкурсні процедури, що дозволить загалом вивести правоохоронний орган з-під контролю офісу президента.

Основними авторами законопроєкту є заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк та голова антикорупційного комітету Ради Анастасія Радіна.

Документ  повністю відповідає вимогам міжнародних партнерів, враховує пропозиції і зауваження, надані міжнародними та українськими експертами, а також громадянським суспільством.

Зокрема альтернативний законопроєк  регламентує процедуру переатестації усіх співробітників БЕБ. Переатестацію мають проводити комісії, де троє з пʼяти членів будуть визначати міжнародні партнери. Якщо співробітник БЕБ не пройде атестацію або відмовиться від неї, його звільнять.

Сама атестація буде складатися з трьох етапів:

  1. тестування на знання законодавства,
  2. тестування на загальні здібності
  3. співбесіда щодо доброчесності та професійної етики. Під час цього етапу аналізуватиметься професійна поведінка кандидата та його майновий стан.

Законопроєкт також передбачає оновлення процедури конкурсу на посаду директора БЕБ. Так, у складі комісії з відбору директора чотири з семи членів будуть визначені міжнародними партнерами. Вони матимуть право переважного голосу і повинні будуть визначити єдиного переможця.

Документ в разі прийняття забезпечить незалежність майбутнього директора бюро та убезпечить його від політичного звільнення, як це передбачено для директора НАБУ.

Також передбачена зміна конкурсних процедур на всі інші посади в БЕБ – їх відбиратимуть кадрові комісії за участі експертів, делегованих міжнародними партнерами.

«Альтернативна версія реформи БЕБ безумовно в рази краща за урядову фікцію. Важливо, що у законопроєкті передбачена ретельна процедура переатестації співробітників на рівні закону, яка забезпечить реальне та повне очищення інституції в короткий строк»,  – заявила заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції Олена Щербан.

У січні Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №10439 «Про внесення змін до Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» щодо удосконалення роботи Бюро», який мав би  удосконалити діяльність БЕБ , однак на практиці законопроєкт не міняє  основних моментів у роботі Бюро. Насамперед законопроєкт зберігає вплив Офісу президента на цю правоохоронну структуру. Сам же документ уряду допомагали розробляти заступники голови ОП  Олег Татаров та Ростислав Шурма.

Олександр Лємєнов проаналізував, як саме БЕБ планують «перезавантажити», і  вказує, що заяви Банкової про покращення бізнес-клімату після прийняття цього закону не відповідають дійсності. Аргументи він навів у статті  «Перезавантаження БЕБ — листок подорожника на розбитому колінці бізнесу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі