У прокуратурі заперечують тиск на бізнес у справі Мазепи і вважають, що він хотів втекти

Поділитися
У прокуратурі заперечують тиск на бізнес у справі Мазепи і вважають, що він хотів втекти © Вікі любить Землю Україна / Wiki Loves Earth Ukraine
Процесуальний керівник у провадженні розповів про аргументи слідства.

У Офісі генпрокурора заперечили політичну вмотивованість чи тиск на бізнес у справі засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи. Про це в ефірі телемарафону заявив процесуальний керівник у провадженні щодо розкрадання стратегічних земель Київської ГЕС, прокурор Офісу генпрокурора Євген Сльота.

У ГПУ також вважають, що Мазепа мав намір виїхати за межі України з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

Прокурор наголосив, що у провадженні про розкрадання стратегічних земель Київської ГЕС йдеться про події не 10-річної давнини, а 2020-2021 років.

За словами Сльоти, розслідування було розпочате у 2021 році і об’єднане з іншим, яке також стосується заволодіння землями в межах дамби Київської ГЕС.

«Об’єднаному провадженню було автоматично присвоєно номер провадження, розпочатого раніше», — пояснив він.

Він наголосив, що правоохоронні органи згідно КПК мають право без ухвали суду затримати підозрюваного, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що той може втекти з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

«У слідчих було достатньо підстав вважати, що підозрюваному було відомо про те, що в кінці минулого року у цьому ж провадженні групі з восьми осіб було повідомлено про підозру. Шістьох з них було взято під варту, одну особу оголошено в розшук. Саме тому, на думку слідства, підозрюваний 18 січня вчинив спробу виїхати за межі України», — пояснив Сльота.

Прокурор наголосив, що суд при обранні запобіжного захожу підтвердив обґрунтованість підозр та ризиків, на які вказувала сторона обвинувачення.

Євген Сльота зазначив, що запобіжний захід повинен забезпечувати виконання підозрюваним процесуальних обов’язків та запобігати спробам переховуватися від слідства, а розмір застави не повинен дублювати розмір збитків.

«Зважаючи на те, що ці особи володіють значними фінансовими можливостями, а також набули внаслідок злочинної схеми численне рухоме та нерухоме майно, був визначений відповідний розмір застави. Жодної політичної вмотивованості чи тиску на бізнес у цій справі немає», — додав він.

Нагадаємо, що 18 січня Державне бюро розслідувань України затримало відомого українського інвестбанкіра Ігоря Мазепу на кордоні, а в офісі його компанії Concorde Capital провели обшуки.

У п'ятницю ввечері Печерський районний суд відправив Мазепу під варту до 27 лютого з альтернативою застави у розмірі майже 350 мільйонів гривень. Адвокати бізнесмена заявили, що подаватимуть апеляцію.

У Concorde Capital заявили, що Ігор Мазепа прямував на Всесвітній економічний форум у Давосі з метою залучення інвестицій в ПРАТ «Кривий Ріг Цемент».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі