Столичні виші виставили Міноборони ціни на харчування військових вищі, ніж Глиняна і Гринкевич - журналістське розслідування

Поділитися
Столичні виші виставили Міноборони ціни на харчування військових вищі, ніж Глиняна і Гринкевич - журналістське розслідування © Thiery Newman / Facebook
Чому два київські університети правлять високі ціни за харчування військових.

Міністерство оборони 29 грудня уклало угоди на суму 55 млн грн з двома київськими університетами на забезпечення харчуванням особового складу навчальних закладів. У їхніх прайсах ціни набагато вищі, ніж в усіх інших постачальників харчів Міноборони, навіть у скандально відомих Глиняної і Гринкевича. Про це повідомляє у своєму матеріалі в проєкті "Наші гроші" журналіст-розслідувач Юрій Ніколов.

Угоди укладено з Національним авіауніверситетом (4,10 млн грн) та Київським нацуніверситетом ім.Шевченка (51,45 млн грн). В обох угодах, зафіксованих у системі Prozorro, окремо вказані послуги харчування, та окремо вартість продуктів за каталогом.

Ціни каталогів від університетів вищі від усіх інших постачальників харчів для Міноборони. НАУ виставило Міністерству оборони рахунок на 153 гривень на добу на одну особу, КНУ – 152,7 грн.

У той же час, порівнює журналіст, компанія "Гранд консалт" власниці готелів у Хорватії Тетяни Глиняної один зі своїх контрактів з Міноборони уклала з ціною 117,84 грн/доба. 

"Трейд лайнс рітейл" виграло свій тендер МО з ціною 105,98 грн/доба. Ця фірма раніше була зареєстрована на Світлану Гринкевич, дружину львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який зірвав інші поставки МО і нещодавно був затриманий ДБР за спробу дачі хабаря слідчому.

Відповідно ціни харчів в університетських їдальнях у Києві суттєво вищі від цін для військових частин. Звичайна питна вода у столичних контрактах коштує від 8 до 15 грн за літр, у фірм 5-7 грн, а на відкритих торгах Міноборони – 3,90. І лише на гречці всі заробляють однаково багато: університети і фірми продають її армії по 40-50 гривень за кілограм, тоді як у роздрібних магазинах вона коштує менш як 30 грн.

Ціни фірм Глиняної та Гринкевича суттєво нижчі тому, що вони на відкритих торгах конкурували з іншими компаніями за отримання контрактів. Тоді як університети отримали свої контракти взагалі без торгів, оскільки йдеться про харчування курсантів у їдальнях самих університетів. Тобто КНУ і НАУ, які не відносяться до структури Міноборони, виставили військовим прайс, який міністерство змушене оплачувати.

Ректором КНУ ім. Шевченка є Володимир Бугров. Контракт із Міноборони підписував проректор з адміністративно-господарської роботи Олег Федевич. Від НАУ контракт з Міноборони підписував в. о. ректора Володимир Шульга, колишній голова Сумської обладміністрації, йдеться в матеріалі Ніколова.

Усі вищевказані угоди укладені до 31 березня 2024 року. З боку Міноборони ними займався Департамент ресурсного забезпечення. У подальшому постачальників харчів буде обирати Агенція "Державний оператор тилу", яка має проводити торги за принципово новою системою – виокремити групи харчів та логістичні послуги.

Нагадаємо, дані угоди на постачання харчів для військових у 2023 році Юрій Ніколов проаналізував для ZN.UA у матеріалі "Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі