Чому Труханова арештували лише зараз, а не два роки тому: пояснює джерело у ВАКС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Чому Труханова арештували лише зараз, а не два роки тому: пояснює джерело у ВАКС © Геннадій Труханов / Facebook
Деякі в цьому вбачають політичний слід, проте вся справа у недосконалій процедурі.

Численні неявки до суду мера Одеси Геннадія Труханова, проти якого з 2018 року ведеться справа щодо організації великої корупційної схеми при купівлі заводу «Краян», блокували судовий процес. Чому міського голову арештували лише минулого тижня (після чого він наступного дня вийшов із СІЗО під заставу), прокоментувало джерело ZN.UA у Вищому антикорупційному суді України (ВАКС) редактору відділу політики Інні Ведерниковій, про що вона розповідає у статті «Чи управлятиме Труханов Одесою після того, як вийшов із СІЗО?» 

«Звичайно, ми бачимо цю проблему, і не лише у справі Труханова. Є достатньо виробництв, які затягуються роками. На тлі пасивності парламенту, неготового законодавчо врегулювати питання, судді та прокурори почали займати активнішу позицію», - пояснило наше джерело у ВАКС.  

Він підкреслив, що якщо підсудний має запобіжний захід, який взагалі не завдає йому жодного дискомфорту, якщо свідомо і без наслідків для нього порушує цей запобіжний захід, то, очевидно, потрібно вибирати інший.  

«А Труханов неодноразово порушував зобов'язання, які на підставі КПК на нього накладає суд. Чим практично унеможливив проведення судового розгляду протягом двох з половиною років», - додало джерело.

Справа заводу «Краян»  

Наприкінці 2016 року Одеська міська рада дістала з кишень одеситів 185 млн грн і віддала їх приватній структурі, яка на початку 2016 року сама придбала збанкрутілий завод «Краян» на аукціоні, організованому державним ліквідатором, за 11.5 млн грн. За версією НАБУ, міська рада у змові з підприємцями захищала ціну і збиралася легалізувати кошти. При цьому, як встановила експертиза, фактична вартість будівлі могла становити від 34 до 92 млн, але ніяк не 185 млн грн. І не 11.5 млн грн, за які підставна фірма викупила його у держави.

З жовтня 2018 року справу заводу "Краян" розглядав Малиновський районний суд Одеси. У липні 2019 року він виправдав Труханова, але прокурори САП подали апеляційну скаргу. 11 лютого 2021 року Апеляційна палата ВАКС скасувала виправдувальний вирок та направила справу на розгляд до Вищого антикорупційного суду. Майже 2,5 року адвокати Труханова не дають провести навіть підготовче засідання, щоби призначити справу до розгляду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі