Літак Пелосі таки приземлився на Тайвані - Пекін не стримував обурення: головне

Поділитися
Літак Пелосі таки приземлився на Тайвані - Пекін не стримував обурення: головне
Китай оголосив про серію військових операцій та навчань, які пішли за обіцянками "рішучих та жорстких заходів", якщо Пелосі продовжить свій візит. США посилили своє військово-морське угруповання у Філіппінському морі.  

Сайт відстеження польотів Flightradar24 повідомив, що літак зі спікеркою нижньої палати Конгресу США Ненсі Пелосі ВПС США був таким, який найбільше відстежувався у світі у вівторок увечері. Літак переміщався кружним шляхом, пролетівши на схід над Індонезією, а не над Південно-Китайським морем.

Перед готелем "Гранд Хаятт" у Тайбеї було зведено загородження. Журналісти та глядачі юрмилися на вулицях поруч із готелем в очікуванні кортежу Пелосі. На двох будинках у столиці, у тому числі, культової вежі “Тайбей 101” загорілися світлодіодні дисплеї з вітальними словами: "Ласкаво просимо на Тайвань, спікер Пелосі".

Прибувши на Тайвань, Ненсі Пелосі заявила, що її візит є свідченням підтримки тайванської демократії з боку Сполучених Штатів.

“Візит нашої делегації на Тайвань підтверджує незмінну відданість Америки підтримці демократії Тайваню, що динамічно розвивається. Солідарність Америки з народом Тайваню сьогодні важлива як ніколи, оскільки світ стоїть перед вибором між автократією та демократією”, — написала політик у Twitter.

Пелосі нагадала, що її візит не суперечить політиці "одного Китаю", якою слідують США та американо-китайському комюніке 1979 року. До неї Тайвань вже відвідували делегації Конгресу, нагадала Пелосі.

"Ми повинні підтримати Тайвань", - заявила Пелосі у статті, опублікованій газетою The Washington Post у день її прибуття на острів. Вона згадала про зобов'язання, яке США взяли на себе щодо демократичного Тайваню відповідно до закону 1979 року.

"Дуже важливо, щоб Америка і наші союзники ясно дали зрозуміти, що ми ніколи не поступимося автократам", — написала вона.

Зі свого боку, міністерство закордонних справ Китаю висловило “рішучий протест і засудження” у зв'язку з прильотом на Тайвань спікера нижньої палати Конгресу США Ненсі Пелосі.

Пекін розцінює візит високопоставленого американського політика як провокацію та порушення "принципу одного Китаю".

"Весь світ чітко бачить, як провокаційні дії США призводять до ескалації напруженості в регіоні Тайванської протоки, і відповідальність за це повинні повністю нести США", був таким, який найбільше відстежувався заявила речник МЗС КНР Хуа Чуньїн.

Дипломат вказала, що Конгрес США як частина уряду має суворо дотримуватися зовнішньої політики Сполучених Штатів. У тому числі поважати принцип одного Китаю — загальновизнану базову норму, на якій будуються дивідносини КНР з іншими державами.

"Спікер Палати представників Конгресу США є третьою за рангом посадовою особою в адміністрації США. Візит спікера Палати представників Конгресу США на Тайвань на військовому літаку США в жодному разі не є неофіційною дією", - пояснила Чуньїн.

Дипломат також стверджувала, що в останні роки американська сторона “дотримувалася принципу лише на словах”, а на практиці збільшуючи частоту контактів США та Тайваню та постачання зброї.

“Важко уявити собі більш безрозсудну та провокаційну дію, ніж це. Якщо американська сторона неправильно оцінить чи неправильно поставиться до ситуації між двома берегами протоки, це призведе до катастрофічних наслідків для безпеки, процвітання та порядку в регіоні Тайваню і навіть у світі”, - заявила представник китайського МЗС.

Адміністрація Байдена прямо не закликала Пелосі скасувати свої плани. Вона неодноразово і публічно запевняла Пекін, що візит не означатиме жодних змін у політиці США щодо Тайваню. У свою чергу Ненсі Пелосі також наголошувала на тому, що її візит на Тайвань жодним чином не суперечить політиці США щодо острова.

Незабаром після приїзду Пелосі Китай оголосив про серію військових операцій та навчань, які пішли за обіцянками "рішучих та сильних заходів", якщо Пелосі продовжить свій візит.

Офіційне китайське агентство Сіньхуа повідомило, що армія планує провести навчання із бойовою стріляниною з 4 по 7 серпня у різних місцях. Зображення, опубліковане інформаційним агентством, показує, що навчання проходитимуть у водах, що оточують Тайвань.

Зі свого боку, офіційні особи США заявили, що під час візиту Пелосі американські військові активізують свої пересування в Індо-Тихоокеанському регіоні. Авіаносець USS Ronald Reagan та його ударна група знаходилися у Філіппінському морі у понеділок. Після відвідин Сінгапуру рушили північ до свого порту приписки у Японії. На борту авіаносця знаходиться безліч літаків, включаючи винищувачі F/A-18 та гелікоптери, а також складні радарні системи та інше озброєння.

У США 26 законодавців-республіканців виступили із рідкісною для двопартійної системи заявою на підтримку спікера-демократа. У заяві йдеться про те, що поїздки членів Конгресу на Тайвань є звичайною справою.

Пекін розглядає офіційні контакти США з Тайванем як заохочення до того, щоб зробити фактичну незалежність острова постійним, чого, за словами американських лідерів, вони нібито не підтримують. Пелосі, голова однієї з трьох гілок американського уряду, є найвищим обраним американським чиновником, який відвідав Тайвань з часів спікера Ньюта Гінгріча в 1997 році.

Ненсі Пелосі давно бореться за права людини в Китаї, включно з поїздкою на площу Тяньаньмень в 1991 році, через два роки після того, як Китай придушив хвилю демократичних протестів. У 2009 році вона передала листа тодішньому президенту Ху Цзіньтао із закликом звільнити політичних в'язнів.

Вона намагалася відвідати Тайвань на початку цього року, однак у неї було виявлено COVID-19.

Пелосі розпочала своє азіатське турне у понеділок у Сінгапурі. Наприкінці цього тижня вона відвідає Японію та Південну Корею.

Тайвань і Китай розділилися в ході громадянської війни в 1949 році, але Китай претендує на острів як на свою територію і не відкидає використання військової сили для його захоплення.

Китай постійно посилює дипломатичний та військовий тиск на Тайвань. Пекін перервав усі контакти з Тайбеєм у 2016 році, після того, як президент Цай Ін-вень відмовилася підтримати його заяву про те, що острів і материк разом становлять єдину китайську націю, а комуністичний режим у Пекіні є єдиним законним урядом.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі