В США назвали спалення Корану на мітингу у Швеції провокацією і спробою розсварити НАТО

Поділитися
В США назвали спалення Корану на мітингу у Швеції провокацією і спробою розсварити НАТО © Офіційний сайт НАТО
Шведсько-данський політик Расмус Палудан у суботу підпалив ісламську священну книгу перед посольством Анкари в Стокгольмі.

Сполучені Штати назвали спалення ультраправим активістом Корану під час мітингу в Швеції проти опору Туреччини намірам країни приєднатися до НАТО, провокацією. Про це на брифінгу заявив речник Держдепартаменту Нед Прайс.

«Спалення книг, які є священними для багатьох, є вчинком глибокої неповаги», — сказав журналістам Прайс, назвавши інцидент «огидним».

На думку речника, спалення було справою «провокатора», який «можливо, навмисно прагнув розділити двох наших близьких партнерів — Туреччину та Швецію».

«Ця людина, можливо, навмисно намагався вплинути на поточну дискусію щодо вступу Швеції та Фінляндії до НАТО», — сказав Прайс.

Прайс захистив позицію Швеції, заявивши, що вона підтримує свободу вираження поглядів, яка може бути «законною і жахливою водночас».

Як відомо, шведсько-данський політик Расмус Палудан у суботу підпалив ісламську священну книгу перед посольством Анкари в Стокгольмі саме тоді, коли Туреччина затримала заявку Швеції на вступ до трансатлантичного альянсу.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, висловив обурення через інцидент, засудивши, зокрема, і надання владою Швеції дозволу на проведення мітингу.

Ердоган заявив, що країні не варто очікувати підтримки Туреччини щодо вступу до НАТО.

Минулого року Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до Північно-атлантичного альянсу, відмовившись від попередньої політики нейтралітету та небажання дратувати Росію. Це сталося після вторгнення РФ в Україну.

Відповідно до правил альянсу, всі його учасники повинні затвердити нових членів. Наразі лише Туреччина та Угорщина не дали Швеції та Фінляндії зелене світло, а прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пообіцяв, що парламент зробить це наступного місяця.

Для того, аби заручитись підтримкою Туреччини у питанні вступу до НАТО,  Швеція мала вислати з країни 130 осіб, яких Туреччина вважає терористами. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі