У Туреччині озвучили умови збереження дружніх відносин з США

Поділитися
У Туреччині озвучили умови збереження дружніх відносин з США Йилдирим підкреслив, що Туреччина і США мали дружні відносини, як союзники і стратегічні партнери протягом дуже довгого часу © Flickr/internationaltransportforum
Туреччина обіцяє направити Штатам документи про причетність Гюлена до спроби перевороту в країні.

Туреччина чекає від США видачі опозиційного ісламського проповідника Фетулахома Гюлена, від цього буде залежати збереження дружніх країни зі Штатами, заявив прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим, слова якого наводить британське видання The Guardian.

Прем'єр-міністр Туреччини заявив, що свідчення підозрюваних, затриманих в період після спроби державного перевороту, вказали на безпосередню участь в організації путчу Гюлена.

Як підкреслив Йилдирим, Туреччина і США мали дружні відносини, як союзники і стратегічні партнери протягом дуже довгого часу.

"Звичайно, до тих пір, поки лідер цієї терористичної організації продовжує проживати в США, в умах людей виникають питання, чи не було тут участі або підтримки з боку Штатів. Тому Америці з цього моменту слід справді подумати, як вона буде співпрацювати з Туреччиною, яка є для неї стратегічним союзником у регіоні та світі", - заявив він.

"Файли, що належать до участі (Гюлена – ред.) у цій спробі державного перевороту не були відправлені ще (у США – ред.). Вони будуть відправлені, щоб не було ніяких сумнівів щодо його причетності до цього", - додав турецький прем'єр.

Як повідомлялося, Гюлена влада Туреччини називає одним з організаторів спроби військового перевороту. Вона сталася в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом. Гюлен свою участь у перевороті спростував.

Вже на наступний день після цих подій почалися масові затримання і арешти. Не менш 45 тисяч осіб були затримані, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Реджепу Тайипу Ердогану.

Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі