У Північній Кореї назріває «культурна війна» — The Washington Post

Поділитися
У Північній Кореї назріває «культурна війна» — The Washington Post © kcna.kp
Кім Чен Ин ризикує зіштовхнутися зі своїми найбільшими страхами.

Минулого місяця лідер Північної Кореї Кім Чен Ин зробив те, на що ніхто з його попередників не наважувався: він визнав, що країна переживає кризу. Можливо, похмура реальність не залишила йому іншого вибору. «Ізольована країна» страждає від санкцій, стихійних лих та пандемії COVID-19. І оскільки життя в Північній Кореї, схоже, лише погіршиться в найближчі місяці, режим подвоює свої зусилля щодо запобігання надходженню зовнішньої інформації до країни, пише The Washington Post.

Наприкінці 2020 року Північна Корея прийняла безліч нових законів, щоб стримати те, що вона називає «реакційною ідеологією та культурою». Нещодавно з’явилися ключові деталі цих законів, які набули чинності минулого місяця. Вони ненавмисно виявляють одну з головних проблем Північної Кореї: наплив південнокорейських ЗМІ. Як повідомляється, нові закони включають фактично все, що тільки можна: від 15 років каторги за володіння південнокорейськими книгами чи фільмами до двох років за те, що людина просто говоритиме з південнокорейським акцентом. Закони навіть можуть притягнути батьків до відповідальності, передбачаючи штрафи в розмірі приблизно від 111 до 222 доларів для батьків і матерів, які «не змогли правильно виховати своїх дітей». За оцінками середньомісячна заробітна плата для жителів Північної Кореї становить близько 4 доларів США. Розповсюдження «іноземних» матеріалів у країні може передбачати найгірше покарання з усіх: смерть.

Режим дійсно має причини для занепокоєння. Дослідження, проведене у 2019 році, яке охопило свідчення 200 «перебіжчиків», показало, що понад 90% з них спостерігали за іноземними або південнокорейськими ЗМІ до того, як вирішили втекти з Північної Кореї. Південнокорейські драматичні серіали становлять особливу проблему. Вони не тільки зображують життя в заможнішій, вільнішій країні, але й підривають «тканину культури» Північної Кореї, яка диктується режимом.

Попит жителів Північної Кореї на іноземну «інформаційну продукцію» активно зростає. Згідно з деякими оцінками, чверть північнокорейців мають мобільні телефони, багато з яких були незаконно переправлені через китайсько-корейський кордон. У жовтні минулого року влада Північної Кореї розпочала нові репресії щодо використання іноземних стільникових телефонів, змушуючи громадян "добровільно" здавати свої телефони.

До початку пандемії COVID-19 жителі Північної Кореї отримували доступ до «іноземної інформаційної та культурної продукції» через контрабандні USB-накопичувачі, що продавалися на деяких приватних ринках. Крім цього, серед громадян Північної Кореї почав зростати попит і на іншу «продукцію» з Південної Кореї, зокрема, на косметику. Причому деякі жінки використовують південнокорейські косметичні засоби як «тихий протест» проти режиму.

Правозахисники з південнокорейської сторони періодично використовують повітряні кулі, щоб надсилати записки, які містять інформацію про життя в Південній Кореї та анти-північнокорейські повідомлення. Також активісти таємно надсилають книги, їжу, ліки та міні-радіостанції. Пхеньян давно розглядав такі дії активістів як "акт ворожості". Оскільки перебіжчики називають «листівки» одним із каталізаторів їхньої втечі, не дивно, що Північна Корея вдається до рішучих заходів для придушення впливу активістів. Однак останнім часом Північній Кореї вдалося змусити південнокорейський уряд «грати за правилами режиму». Наразі Сеул заборонив «таємно надсилати» матеріали до Північної Кореї, погрожуючи правопорушникам тюремним ув’язненням до трьох років або штрафом у розмірі 27 400 доларів.

Сполучені Штати та Південна Корея є «найбільш популярними» об’єктами критики з боку Північної Кореї. Але те, що північнокорейський лідер сам визнав існування проблем у «соціалістичному раю» на з’їзді партії та безжальні репресії щодо інформаційного середовища чітко дають зрозуміти, що Кім Чен Ин найбільше боїться саме повстання власного народу, резюмує видання.

Кім Чен Ин констатував, що КНДР не виконала п'ятирічний план, і практично у всіх сферах економіки провалені поставлені завдання.

Кім Чен Ин визнав, що план розвитку економіки на 2015-2020 роки провалений по більшості напрямків. При цьому він заявив, що північнокорейську економіку необхідно зміцнювати, «спираючись на власні сили».

З'їзд партії повинен затвердити план розвитку на наступну п'ятирічку. Також очікується затвердження нової політичної лінії щодо США і Південної Кореї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі