У Білорусі може з'явитися перехідний уряд: умови та цілі роботи

Поділитися
У штабі Тихановської стверджують, що готові до діалогу щодо передачі влади опозиції. З організацією переговорів можуть допомогти ЄС та ОБСЄ.

Штаб кандидатки від об'єднаної опозиції на виборах президента Білорусі Свєтлани Тихановської заявив про плани сформувати перехідний уряд для мирної передачі влади в країні, а також розповів про пріоритети його роботи.

Уряд буде створено на базі чинного, і він працюватиме до проведення в країні перевиборів, повідомляє «Інтерфакс».

Водночас Тихановська має намір повернути Конституцію 1994 року (за підсумками референдуму 1996-го до Основного документу внесли низку змін, що суттєво розширюють повноваження президента - ред.)

Опозиціонерка готова до переговорів з владою Білорусі за умови звільнення всіх затриманих учасників протестів. У цьому діалозі обговорюватиметься процедура передачі влади опозиції, наголосив співрозмовник агенції.

«Тихановська попросила мене про підтримку на початку діалогу з владою Білорусі і держави Європейського Союзу підтвердили свою готовність підтримати такий діалог», - повідомив на пресконференції у Таллінні голова МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто.

Допомогти з організацією переговорів можуть ЄС і ОБСЄ, переконаний дипломат.

«Ми сподіваємося на швидке просування діалогу. Можливим посередником могла б стати ОБСЄ. Чинна голова ОБСЄ Албанія і її наступниця Швеція запропонували відправити високопоставлену делегацію до Мінська, щоб сприяти діалогу між урядом і опозицією», - додав він.

Нагадаємо, білоруська опозиція створила Координаційну раду, яка сформулювала свої вимоги до чинної влади. Конституційний суд Білорусі заявив, що її створення не відповідає Конституції, а правоохоронці відкрили справу за ст. 361 КК (заклики до заподіяння шкоди нацбезпеці). Крім того, ОМОН затримав двох членів цієї організації.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, «переміг» на них з результатом у 80,10%.

Опозиція заявила про масштабні фальсифікації і оприлюднила дані власних екзитполів, які підтверджують перемогу Тихановської. Через численні порушення вибори в Білорусі не визнало міжнародне співтовариство (з перемогою Лукашенка привітали лише лідери тоталітарних держав).

По всій Білорусі з новою силою спалахнули акції протесту, що супроводжуються кривавими сутичками із силовиками і масовими затриманнями учасників протесту.

Чи впаде режим Лукашенка під тиском вуличних протестів, і чи відправить Путін російські війська в Білорусь для його збереження при владі, читайте в матеріалах Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» і «Дзвінок «другові» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі