Турецька поліція застосувала сльозогінний газ для розгону акції до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства

Поділитися
Турецька поліція застосувала сльозогінний газ для розгону акції до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства
Учасники маршу свистіли у свистки та скандували гасла, у тому числі із закликами до відставки уряду.

Кілька тисяч людей 25 листопада вийшли на акцію в Стамбулі, щоб привернути увагу до проблеми насильства щодо жінок. Акцію було присвячено Міжнародному дню боротьби за ліквідацію насильства. Серед протестувальників були переважно жінки. Однак турецька поліція застосувала сльозогінний газ для розгону людей, повідомляє DW.

Протестувальники пройшли однією з центральних вулиць у Стамбулі.

Для зупинки жіночої демонстрації поліцейські заблокували вулицю та застосували сльозогінний газ, коли вони спробували прорватися через встановлені барикади.

Жінки вийшли на вулиці на знак протесту проти поширеного гендерного насильства, а також для того, щоб висловити свій гнів турецькому уряду у зв'язку з виходом Туреччини на початку цього року з Конвенції, повідомляють ЗМІ. Громадяни Стамбула несли транспаранти, на одному з яких було написано: "Не мовчіть про чоловіче насильство". Організатори ходи засудили втручання поліції, розцінивши її дії як напад на жінок та представників меншин.

Аналогічні акції, присвячені міжнародному дню боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, відбулися 25 листопада та в інших містах країни. Демонстранти закликали президента Реджепа Тайіпа Ердогана до того, щоб Туреччина знову увійшла до Стамбульської конвенції.

Стамбульська конвенція з'явилася у 2011 році. Вона стала наймасштабнішою міжнародною угодою щодо боротьби з домашнім насильством: документ підписали 46 країн та Європейський союз.

Туреччина вийшла з конвенції у березні 2021 року, оскільки, як було заявлено Анкарою, цей документ заохочує розлучення та просуває культуру ЛГБТ, яка суперечить цінностям країни. Ердоган тоді заявив, що для захисту прав жінок використовуватимуться місцеві закони.

Ратифікували Стамбульську конвенцію поки що не всі країни-підписанти: серед них і Україна. Серед проблем, які заважають Україні ратифікувати документ – неприйняття консервативними політиками та духовенством ґендерної ідеології, викладеної у конвенції.

8 березня 2021 року у Києві пройшов Марш жінок, учасниці якого вимагали ратифікувати Стамбульську конвенцію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі