В ніч на 28 січня троє американських військовослужбовців загинули і 25 отримали поранення в результаті атаки безпілотника в Йорданії на базу Tower 22. Це стало першим випадком загибелі американських військовослужбовців від ворожого вогню на Близькому Сході з початку війни в Секторі Гази і вважається значною ескалацією і без того нестабільної ситуації.
«Сьогодні серце Америки сповнене болю. Минулої ночі троє американських військовослужбовців були вбиті – і багато поранених – під час атаки безпілотного літального апарату на наші сили, дислоковані на північному сході Йорданії поблизу кордону з Сирією. Хоча ми все ще збираємо факти цієї атаки, ми знаємо, що вона була здійснена радикальними підтримуваними Іраном бойовими угрупованнями, що діють в Сирії та Іраку», – сказав президент США Джо Байден у промові 28 січня, передає CNN.
Байден пообіцяв, що США «притягнуть усіх винних до відповідальності в той час і в той спосіб, який ми оберемо».
«Разом ми виконаємо священний обов'язок, який несемо перед їхніми сім'ями. Ми будемо прагнути бути гідними їхньої честі та доблесті. Ми продовжимо їхню відданість боротьбі з тероризмом», – сказав президент.
За даними CNN, станом на 26 січня відбулося понад 158 атак на сили США і коаліції в Іраку і Сирії. Поки залишається незрозумілим, чому засоби ППО не змогли перехопити безпілотник, який, схоже, є першим відомим випадком атаки на Tower 22 з моменту початку атак на сили США і коаліції 17 жовтня. Американські війська перебувають там в рамках місії з надання консультативної допомоги Йорданії.
Американські офіційні особи неодноразово заявляли, що не хочуть, щоб напруженість, яка зростає на Близькому Сході під час бойових дій Ізраїлю з ХАМАСом, переросла в регіональну війну.
Нагадаємо, тиждень тому американські військові отримали поранення внаслідок удару балістичною ракетою по авіабазі Аль-Асад в Іраку.
Ірак хоче швидкого і впорядкованого виведення сил місії міжнародної коаліції на чолі з США зі своєї території. Прем'єр-міністр країни Мохаммед Шіа ас-Судані назвав присутність місії дестабілізаційною на тлі регіональних наслідків війни у Секторі Гази. Пізніше заявлялося, що Вашингтон та Багдад планують розпочати переговори про закриття міжнародної військової коаліції на чолі з США в Іраку і про те, як замінити її двосторонніми відносинами.