Трамп, можливо, і не при владі, але його риторика щодо України налякала Європу — The Guardian

Поділитися
Трамп, можливо, і не при владі, але його риторика щодо України налякала Європу — The Guardian © EPA-EFE/SHAWN THEW
Республіканський кандидат у президенти все ще може підірвати довіру до глобального лідерства США і нагадує Республіканську партію в 1940-х роках.

Загрозливі заяви колишнього президента США посилили й затьмарили занепокоєння з приводу нагальної проблеми: рішучості правих республіканців у Конгресі — очевидно, з подачі колишнього президента — заблокувати 60 мільярдів доларів військової допомоги Україні, поставивши під загрозу здатність країни продовжувати свою дворічну боротьбу проти російського вторгнення. Трамп підірвав довіру європейців до американського глобального лідерства, навіть коли він не знаходиться в Білому домі, а президентське крісло займає Джо Байден, зазначає The Guardian.

Більш нагальним є те, що це свідчить про розбіжності між відповідними європейськими та американськими дебатами щодо України. Три спроби ухвалити законопроєкт про допомогу Україні зазнали невдачі відтоді, як Білий дім уперше представив цей пакет майже пів року тому.

"Переплетення боротьби України за національне виживання з внутрішньою політикою США викликає здивування в Європі, де вважають, що це може завдати довгострокової шкоди відносинам Америки з її союзниками й, можливо, в найгіршому випадку, передвіщає падіння провідної демократії світу до автократії", — пише видання.

Європейські побоювання прямо висловив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, який після зустрічі з Байденом у Вашингтоні у супроводі президента країни Анджея Дуди заявив, що "доля мільйонів людей" залежить від того, чи дозволить Джонсон провести голосування в Палаті представників. Видання вважає, що нинішній розкол між США та Європою сягає своїм корінням кінця холодної війни, яка ознаменувала розпад Радянського Союзу після падіння союзних комуністичних режимів у Східній Європі.

Як зазначає Макс Бут, історик і старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин, другий термін Трампа загрожує європейцям значно зловіснішим сценарієм, ніж перший. Однак Бут застеріг, що Європа все ще далека від того, щоб впоратися із загрозами з боку Росії без американської допомоги.

"Він [Трамп] повертає Республіканську партію туди, де вона була 6 грудня 1941 року [напередодні нападу Японії на Перл-Харбор, що спричинило вступ США у Другу світову війну], коли багато хто з них вороже ставився до Британії й симпатизував нацизму", — сказав Бут.

Багато аналітиків вважають, що сукупний ефект від посилення міжєвропейської солідарності та побоювань щодо майбутніх американських зобов'язань має потенціал для того, щоб забезпечити "срібну підкладку" у вигляді збільшення європейських витрат і відповідальності за власну оборону. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі