США мають примарну надію на зміну курсу політики Путіна - WSJ

Поділитися
США мають примарну надію на зміну курсу політики Путіна - WSJ США сподіваються, що Росія відмовиться від своїх дій в Україні © Пресс-центр ФК "Металлист"
Путіну не дають хороших економічних порад, вузьке коло радників боїться перечити російському президентові.

Після падіння рубля західні політики чекають, що "ослаблений Кремль" відмовиться від своїх дій в Україні, пише The Wall Street Journal.

Але привід для оптимізму досить примарний, оскільки санкції проти Росії поки не принесли бажаного результату поки що не вдалося переконати президента РФ Володимира Путіна відмовитися від дій Росії у Східній Україні".

Політичний клімат у Вашингтоні, швидше за все, означає, що в найближчому майбутньому санкції збережуться. У статті нагадується, що під тиском Конгресу президент США Барак Обама має намір підписати нові санкції проти Росії.

Вплив цього законопроекту є значною мірою символічним, але він посилить процес закриття Росії від західних до інвестицій.

Західні економічні обмеження не єдина причина, чому економіка Росії страждає. Низька ціна на нафту, яка є ключовим продуктом експорту Росії, створює серйозні проблеми для залежної від сировинних товарів російського бюджету. Це в поєднанні з нестійким економічним управлінням проклало шлях для валютної кризи в Росії.

Високопоставлений американський чиновник заявив виданню, що метою США не є нашкодити економіці Росії або повалити Путіна. У той же час російські лідери звинувачують Вашингтон намір змінити режим в Росії. Чиновник зазначив, що занадто рано думати, що Путін змінить свою політику по відношенню до України.

Американські офіційні особи вважають, що Москва може бути на межі банкрутства.
Американські офіційні особи стурбовані тим, що Путіну не дають хороших економічних рад, або не висловлюється протилежне йому думка, натомість він покладається на "ехо" вузького кола радників, які не хочуть перечити президенту.

"Ніхто не хоче йти до Путіна і сказати йому про проблеми", - сказав один високопоставлений американський чиновник.

"Це абсолютний криза, і катастрофічний. Вони не розуміють, наскільки вони уразливі," - сказав старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки і колишній радник російського уряду в 1990 році Андерс Аслунд.

"Важко уявити собі, на які поступки Путін буде готовий піти", - сказав колишній посол США в Росії Майкл Макфол. Він вважає, що несприятливі економічні умови можуть завадити російському лідерові від подальших авантюр в Україні або на інших колишніх радянських територіях.

Читайте також: Три невдачі Росії можуть змусити Путіна піти з України - Los Angeles Times

Світові банки обмежили рублеві операції, а великі західні фінансові установи хочуть захистити себе від подальших коливань у валюті.

У середу, 17 грудня, курс рубля "лихоманить" - то падає, то зміцнюється. Його негативна динаміка переривалася різким відновленням, в якому учасники ринку підозрюють Центробанк, але також допускають і появу продажу експортної виручки для сплати податків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі