Швеція та Фінляндія не планують вступати до НАТО

Поділитися
Швеція та Фінляндія не планують вступати до НАТО © EurActiv
Уряди країн шукатимуть інших шляхів подолання кризи.

Швеція та Фінляндія планують не вступати до НАТО, незважаючи на «шок» російського вторгнення в Україну, заявили у четвер лідери двох країн.

Розпочавши вчора ввечері військовий наступ за наказом президента Росії Владіміра Путіна, «ми вступили у новий темний розділ у європейській історії», - заявила на прес-конференції прем'єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон.

Вона засудила "явне порушення міжнародного права та європейського порядку безпеки".

Незважаючи на дебати про членство в НАТО, які поновилися через напруженість в Україні, лідер соціал-демократів заявив, що позиція Швеції щодо неприєднання до оборонного альянсу залишається незмінною.

«У такій ситуації важливо, щоб давня безпекова політика Швеції залишалася незмінною. Що ми передбачувані та зрозумілі», - сказав Андерссон, передає AFP.

«Швеція дуже довго не вступала до альянсів. Це добре послужило інтересам Швеції», - додала вона.

Раніше у сусідній Фінляндії уряд також виключив можливість негайного наближення країни до членства в НАТО.

«У нас є безпекова політика, розрахована на те, щоб протистояти кризі. Ми будемо використовувати засоби, які є у нашому розпорядженні, включаючи співпрацю з партнерами по НАТО», — заявив на прес-конференції міністр закордонних справ Пекка Хаавісто.

"Після кризи ми побачимо, які подальші дії необхідні", - сказав міністр.

Президент Фінляндії Саулі Ніїністе зазначив, що «попри ранні попередження, цей ранок став для всіх нас шоком».

На відміну від Швеції, Фінляндія прийняла положення про так званий "варіант НАТО", що означає, що "якщо цього вимагає безпека Фінляндії, Фінляндія може подати заявку на членство", заявила прем'єр-міністр Санна Марін.

Повне членство — це дебати, що продовжуються, які вже відновилися в останні тижні у Фінляндії, і дії Росії, ймовірно, спровокують ширші дебати, зазначила Марін.

"Однак це дебати, які вимагатимуть широкого парламентського консенсусу", - сказала Марін.

Член НАТО Норвегія засудила «серйозне порушення міжнародного права» та оголосила про «тимчасовий» переведення свого посольства з Києва до Львова на заході України.

"Цей напад є серйозним порушенням міжнародного права і ставить під загрозу життю безневинних людей", - написав у Twitter прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере.

Данія, яка також входить до НАТО, викликала посла Росії, щоб засудити вторгнення.

«Цей день – пляма в історії Росії. Данія рішуче засуджує безжальний і абсолютно неспровокований напад Росії на Україну», — йдеться у заяві міністра закордонних справ Єппе Кофода.

Раніше глави держав та урядів країн-членів НАТО виступили зі спільною заявою, в якій засудили напад Росії на Україну, закликали вивести російські війська з території України та відмовитись від подальшої агресії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі