Шведи відмовляються йти на юридичні поступки Туреччини, щоб досягти вступу до НАТО – опитування

Поділитися
Шведи відмовляються йти на юридичні поступки Туреччини, щоб досягти вступу до НАТО – опитування © NATO/Flickr
Швеція повинна продовжувати дотримуватися своїх законів перед вимогами Туреччини, навіть якщо це означає відстрочення її членства в НАТО.

Згідно з опитуванням, шведські виборці підтримують свій уряд, заявляючи, що країна повинна утримуватися від компрометації своїх правових принципів, щоб домогтися ратифікації Туреччиною заявки Швеції на вступ до НАТО, повідомляє Bloomberg.

Швеція має продовжувати дотримуватися своїх законів перед вимогами Туреччини, навіть якщо це означає відстрочку її членства в Організації Північноатлантичного договору, вважають 79% людей, які взяли участь в опитуванні, проведеному на замовлення газети Dagens Nyheter і опублікованому пізно ввечері в понеділок. Лише 10% заявили, що Швеція має прагнути до приєднання якнайшвидше, незалежно від того, чи спричинить це поступки щодо її правових принципів.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заперечував проти вступу Швеції та Фінляндії до НАТО з того часу, як вони подали заявки в травні, стверджуючи, що скандинавським країнам необхідно зробити більше для боротьби з тероризмом, включаючи екстрадицію людей, яких Туреччина звинувачує у зв'язках із терористами. Кілька тижнів тому Верховний суд Швеції виніс рішення проти екстрадиції людини, яка, за словами Туреччини, була причетна до спроби державного перевороту у 2016 році.

Обидва скандинавські уряди наполягають на тому, що вони активізують зусилля боротьби з тероризмом, підкреслюючи при цьому незалежність судів у прийнятті рішень про екстрадицію.

Швеція та Фінляндія зможуть приєднатися до НАТО, коли всі країни Альянсу ратифікують протоколи про вступ. З 30 країн НАТО вступ Швеції та Фінляндії поки не ратифікували Туреччина та Угорщина. Угорщина заявила про плани ратифікувати протоколи у лютому наступного року.
Туреччина заблокувала процес вступу, вимагаючи від скандинавських країн оголосити терористичними курдські організації, видати осіб, яких вона звинувачує у тероризмі, а також скасувати заборони на постачання зброї Анкарі.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі