Сенат США відмовився від переговорів щодо бюджету з палатою представників

Поділитися
Сенат США відмовився від переговорів щодо бюджету з палатою представників Сенат США відмовився йти на компроміс щодо бюджету. © judicialnominations.org
Схоже, внутрішня криза в США увійшла у патову ситуацію. Демократи, що контролюють сенат, відмовляються вести переговори з конгресом, який контролюють республіканці, поки останні не перестануть вимагати згорнути запропоновану Обамою реформу охорони здоров'я, на що республіканська більшість конгресу йти категорично відмовляється.

Сенат конгресу США відмовився від переговорів з палатою представників з приводу прийняття бюджетного закону, вимагаючи продовжити фінансування держустанов на півтора місяці і не включати в документ згадки про реформу охорони здоров'я.

За таке рішення проголосували 54 сенатори, проти - 46. Скликати нараду за участю представників обох палат запропонували в нижній палаті.

Контрольована республіканцями палата представників тричі на цьому тижні включала в законопроект згадку про реформу охорони здоров'я - одну з найважливіших ініціатив президента Барака Обами. Конгресмени намагалися скасувати її фінансування, затримати початок реалізації на рік, відкласти припис мільйонам американців придбати медичну страховку і скасувати субсидії на страховку для конгресменів і членів адміністрації. Всі ці поправки були відхилені сенатом, де однопартійцям президента, демократам, належить більшість.

Через відсутність компромісу фінансування держапарату в США припинилося вперше за 17 років. Формально держустанови припинили роботу опівночі на вівторок, 1 жовтня, за місцевим часом.

Рішення про припинення роботи федеральних установ безпосередньо торкнеться близько 800 тисяч держслужбовців, які будуть відправлені в неоплачувану відпустку.

Часткове закриття органів виконавчої влади буде коштувати американській економіці щонайменше 300 мільйонів доларів в день, підрахували в аналітичному агентстві IHS. Moody's Analytics вважає, що за три-чотири тижні такого простою буде втрачено 55 мільярдів доларів. Остання сума порівнювана зі збитком від урагану "Катріна", який зруйнував Новий Орлеан.

Через бюджетні розбіжності між демократами і республіканцями робота американського уряду неодноразово призупинялася і раніше. Найдовше - рівно три тижні - двері федеральних міністерств і відомств були закриті в грудні 1995 року - січні 1996 року, це було при Біллі Клінтоні.

Під час призупинок в 1995-1996 роках щодня залишалися необробленими 200 тисяч прохань американців про видачу паспортів і близько 20-30 тисяч запитів іноземців на отримання віз. За неофіційними даними, тоді американські авіакомпанії і турбізнес зазнали мільйонних збитків. !zn

Читайте також:

"Чорний вівторок" в США: через відсутність бюджету частково припинена робота уряду

Припинення роботи уряду обійдеться США в 300 млн доларів щодня

Міністр фінансів США пригрозив Конгресу банкрутством держави

США знову на межі дефолту: держборг перевищив 16,7 трильйона доларів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі