Росія продала США уран із 20 тисяч ядерних боєголовок

Поділитися
Росія продала США уран із 20 тисяч ядерних боєголовок Представники компаній підписують контейнери з ураном в порту у Санкт-Петербурзі
Упродовж 20 років збагачений уран з російських боєголовок переробляли на ядерне паливо для АЕС США. Сумарні доходи Росії від постачань до США "демілітаризованого" урану можуть скласти 17 мільярдів доларів.

Програму переробки високозбагаченого урану з російських ядерних боєголовок у паливо для американських електростанцій, яку здійснювали протягом останніх 20 років, завершено.

Останню партію урану було завантажено на судно в порту Санкт-Петербурга 14 листопада.

Міністерство енергетики США охарактеризувало програму "Мегатонни у мегавати" як одну з найуспішніших в історії партнерських угод в рамках зусиль щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

Угоду було підписано в 1993 році, незабаром після розпаду Радянського Союзу, вона пропонувала Росії фінансові стимули для демонтажу ядерної зброї. При цьому з самого початку планувалося, що програма завершиться в 2013 році.

Сумарні доходи Росії від постачань до США "демілітаризованого" урану можуть скласти 17 мільярдів доларів.

Початковою метою програми було не допустити, щоб величезні запаси урану збройового рівня потрапили до рук терористів, а також забезпечити своєчасну виплату зарплатні працівникам російських ядерних підприємств в умовах, коли країна перебувала на межі банкрутства.

В рамках цієї програми, 500 тонн високозбагаченого урану, еквівалентні приблизно 20 тисячам ядерних боєголовок, було перероблено в паливо для атомних реакторів у США. За останні 15 років це паливо згенерувало близько половини всієї енергії АЕС США або 10% усієї виробленої у країні електроенергії.

"Протягом двох десятиліть кожна десята електрична лампочка в Америці живилася від ядерного матеріалу, отриманого з російських ядерних боєголовок", - йдеться у заяві міністра енергетики Ернеста Моніза.

Реалізацією угоди під наглядом урядів США і Росії займалися дві комерційні компанії: американська United States Enrichment Corporation і російський Техснабекспорт.

Рік Шеннон, президент компанії Atlantic Ro-Ro Carriers, яка відповідала за доставку урану з Росії до США, припустив, що США продовжать закупівлі низькозбагаченого урану з російських ядерних арсеналів.

"Такі постачання необхідно продовжувати, - сказав він. - Як вони будуть продовжуватися, на якій основі? Ймовірно, їхній комерційний варіант буде дещо відрізнятися від того, що ми маємо зараз".

За деякими оцінками, російські запаси високозбагаченого урану обчислюються сотнями тонн, що набагато більше, ніж необхідно для підтримки її ядерного арсеналу.

Договір СНО-2 обмежує кількість ядерних боєголовок 1550 одиницями для кожної сторони - Росії і США. !zn

Читайте також:

Іран не має наміру відмовлятися від ядерних технологій

Саудівська Аравія може отримати ядерну зброю раніше, ніж Іран

Експерти занепокоїлися планами модернізації ядерних арсеналів США

США і Південна Корея затвердили нову стратегію стримування КНДР

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі